23. Mistrzostwa Świata w Lataniu Precyzyjnym

14.08.2017

W dniach 24.07 – 06.08.2017r. w austriackim Spitzerberg odbyły się 23 Mistrzostwa Świata w Lataniu Precyzyjnym. Do zawodów zgłosiło się 63 zawodników z 16 państw. Polskę reprezentowało aż 7 zawodników, w tym dwóch członków Aeroklubu Krakowskiego – Michał Wieczorek i Krzysztof Wieczorek.

Pierwszego dnia zawodnicy mieli do wykonania 4 lądowania w konkurencji lądowań. Złoty medal i tytuł Mistrza Świata Lądowań zdobył Krzysztof Skrętowicz, który poradził sobie z tym zadaniem najlepiej.

Na podium stanęli: Krzysztof Skrętowicz, Janusz Darocha i Michał Wieczorek. Polacy zdobyli również dwa złote medale – za konkurencję lądowań i za klasyfikację drużynową.

Brązowy medal otrzymał Michał Wieczorek: wieloletni honorowy członek AK, mistrz świata z 2006 i 2011 roku. Pochodzi on z rodziny lotników – zaczynając od taty, przez braci ojca, którzy także są pilotami. Pierwszy medal na rajdowo-nawigacyjnych MŚ zdobył w już w 2003 roku w RPA. Od tamtej pory zdobywał już tylko srebro i złoto, zarówno w zawodach rajdowo-nawigacyjnych jak i w lataniu precyzyjnym. Wielokrotnie był Mistrzem Europy i Mistrzem Polski. Na co dzień również za sterami – od 1,5 roku można go spotkać na trasach Ryanair.

Końcowa klasyfikacja 23. MŚ w lataniu precyzyjnym:

1. Krzysztof Skrętowicz (Polska) 83 pkt
  2. Janusz Darocha (Polska) 178