Kalendarz imprez

Kalendarz imprez Aeroklubu Krakowskiego w roku 2019 na Lotnisku Pobiednik Wielki

 

 


13.04.2019

Małopolska Lotnicza Wiosna 2019 – Wiosenne zawody szybowcowe i samolotowe na celność lądowania.   

Każdego roku Aeroklub Krakowski organizuje zawody dla swoich członków. Na przywitanie wiosny odbywają się zawody samolotowe i szybowcowe na celność lądowania.  Całość zwieńczona jest uroczystym grillem. Zawody mają formę otwartą, każdy może odwiedzić lotnisko, aby poznać specyfikę sportów lotniczych.

 


12.05.2019

Zawody Rozpoczęcia Sezonu Modelarskiego – konkurencje F3J/M, F1N, S6A, F1A/M, S8D.

 


14-16.05.2019

Trening Samolotowej Kadry Narodowej

Przed zawodami Lot Południowo-Zachodniej Polski co roku mamy przyjemność gościć Kadrę Narodową oraz zainteresowanych treningiem uczestników krakowskiej imprezy. Przez dwa dni treningu piloci mają możliwość trenowania, w różnych konfiguracjach – normalnej, znad bramki, bez gazu, bez gazu i klap, a także sprawdzić swoje umiejętności na trasach.


16-19.05.2019

57 Lot Południowo-Zachodniej Polski im. Franciszka Żwirki

Aeroklub Krakowski od 1929 roku organizuje Lot Południowo-Zachodniej Polski, którego patronem jest wybitny przedwojenny pilot kpt. Franciszek Żwirko, zwycięzca dwóch pierwszych edycji. Należy zauważyć, iż nazwa zawodów nawiązuje do granic Polski XX-lecia międzywojennego, gdyż właśnie wtedy Kraków leżał przy południowo-zachodniej granicy Państwa. Impreza miała sporą przerwę, spowodowaną II Wojną Światową, jednak w 1956 roku Aeroklub Krakowski postanowił wznowić owe wydarzenie sportowe, jego 10 edycją, nie zmieniając pierwotnej nazwy, pomimo nowych granic naszego kraju. Obecnie zawody rozgrywane są w oparciu o regulamin FAI (Federation Aeronautique Internationale) Latania Precyzyjnego, a impreza nosi rangę ogólnopolskiej, zaliczanej do Precyzyjnego Pucharu Polski, z którego wyłaniana jest Samolotowa Kadra Narodowa w Lataniu Precyzyjnym.


26.05.2019

XLVI Mistrzostwa Aeroklubu Krakowskiego dla juniorów młodszych „Młodzi modelarze – Lotnicy na Start”


01-02.06.2019

„WORLD CUP IN CRACOW -2019” Międzynarodowe Zawody Modeli Kosmicznych

Puchar Świata i Puchar Polski w Modelarstwie Kosmicznym (we współpracy z MTSR Sowiniec).


07-09.06.2019

IV Festiwal Balonowy o Puchar Wójta Gminy Gdów (we współpracy z Gminą Gdów)

Aeroklub Krakowski wraz z Gminą Gdów po raz czwarty jest organizatorem festiwalu balonowego. Festiwal jest atrakcyjną formą spędzenia wolnego czasu dla wszystkich grup społecznych. Głównym punktem wydarzenia są konkurencje sportowe w trakcie wykonywania lotów balonów na ogrzane powietrze. Zaproszeni są piloci balonowi z kraju i spoza jego granic, a wszyscy mieszkańcy Małopolski mogą podziwiać balony w miejscach startu i na trasach przelotu.


10-11.08.2019

Zawody akrobacji modeli na uwięzi – Puchar Polski.


01.09.2019

XII Małopolskie Święto Warzyw

Każdego roku na terenie Lotniska w Pobiedniku Wielkim Gmina Igołomia- Wawrzeńczyce organizuje Małopolskie Święto Warzyw. Od rana na terenie lotniska prezentują się przedsiębiorcy rolni z terenu całej gminy. W uroczystościach biorą udział: władze gminne, liderzy, radni, sołtysi, delegacje 15 sołectw z symbolicznymi koszami warzyw oraz pozostali goście. Po Mszy Św. I części oficjalnej następuje część artystyczna: występy dzieci i młodzież z placówek edukacyjnych z terenu gminy Igołomi-Wawrzeńczyce oraz różnego rodzaju koncerty. Przez cały czas trwania uroczystości na terenie lotniska gościmy wesołe miasteczko.


05-06.10.2019

AirCombat – walki powietrzne modeli – X Bitwa o Wawel

Międzynarodowe zawody Aircombat Euro-Cup

Walka powietrzna zdalnie sterowanych modeli samolotów z okresu I i II wojny światowej.

sobota 5.10.2019 – zawody modeli elektrycznych – kategoria ESA

niedziela 6.10.2019r – zawody modeli spalinowych – kategoria ACES

  

 


12.10.2019

Małopolska Lotnicza Jesień 2019 (zawody samolotowe, szybowcowe, balonowe)

Podsumowując sezon Aeroklub Krakowski organizuje zawody dla swoich członków. W tym dniu na Lotnisku w Pobiedniku Wielkim odbywają się zawody samolotowe i szybowcowe . W godzinach popołudniowych rozgrywane są konkurencje balonowe. Całość zwieńczona jest uroczystym grillem. Zawody mają formę otwartą, każdy może odwiedzić lotnisko, aby poznać specyfikę sportów lotniczych.


13.10.2019

„Święto Latawca” – Latawcowe Mistrzostwa Aeroklubu Krakowskiego dla młodzików, od godz. 10.00. Impreza odbywa się na terenie Lotniska

 


11.11.2019

Zawody Zakończenia Sezonu Modelarskiego, Memoriał im.A.Senissona.

Ogólnopolskie zawody Puchar Polski Modeli Szybowców Wyrzucanych z Reki F3K (we współpracy z MTSR Sowiniec).