Kalendarz imprez

Kalendarz imprez Aeroklubu Krakowskiego w roku 2018 na Lotnisku Pobiednik Wielki

 

25.03.2018

XXVI Mistrzostwa Aeroklubu Krakowskiego Modeli Balonów na Ogrzane Powietrze – dla młodzików. Kategoria FB


7.04.2018

Małopolska Lotnicza Wiosna 2018 – Wiosenne zawody szybowcowe i samolotowe na celność lądowania.   Ponadto zawody balonowe.

Każdego roku Aeroklub Krakowski organizuje zawody dla swoich członków. Na przywitanie wiosny odbywają się zawody samolotowe i szybowcowe na celność lądowania. W godzinach popołudniowych rozgrywane są konkurencje balonowe. Całość zwieńczona jest uroczystym grillem. Zawody mają formę otwartą, każdy może odwiedzić lotnisko, aby poznać specyfikę sportów lotniczych.

 


8.04.2018

Zawody Rozpoczęcia Sezonu Modelarskiego – konkurencje F3J/M, F1N, S6A, F1A/M, S8D


08-10.05.2018

Trening Samolotowej Kadry Narodowej

Przed zawodami Lot Południowo-Zachodniej Polski co roku mamy przyjemność gościć Kadrę Narodową oraz zainteresowanych treningiem uczestników krakowskiej imprezy. Przez dwa dni treningu piloci mają możliwość trenowania, w różnych konfiguracjach – normalnej, znad bramki, bez gazu, bez gazu i klap, a także sprawdzić swoje umiejętności na trasach.


10-13.05.2018

56 Lot Południowo-Zachodniej Polski im. Franciszka Żwirki

Aeroklub Krakowski od 1929 roku organizuje Lot Południowo-Zachodniej Polski, którego patronem jest wybitny przedwojenny pilot kpt. Franciszek Żwirko, zwycięzca dwóch pierwszych edycji. Należy zauważyć, iż nazwa zawodów nawiązuje do granic Polski XX-lecia międzywojennego, gdyż właśnie wtedy Kraków leżał przy południowo-zachodniej granicy Państwa. Impreza miała sporą przerwę, spowodowaną II Wojną Światową, jednak w 1956 roku Aeroklub Krakowski postanowił wznowić owe wydarzenie sportowe, jego 10 edycją, nie zmieniając pierwotnej nazwy, pomimo nowych granic naszego kraju. Obecnie zawody rozgrywane są w oparciu o regulamin FAI (Federation Aeronautique Internationale) Latania Precyzyjnego, a impreza nosi rangę ogólnopolskiej, zaliczanej do Precyzyjnego Pucharu Polski, z którego wyłaniana jest Samolotowa Kadra Narodowa w Lataniu Precyzyjnym.


26-27.05.2018

XLV Mistrzostwa Aeroklubu Krakowskiego dla juniorów młodszych „Młodzi modelarze – Lotnicy na Start”


02-03.06.2018

„WORLD CUP IN CRACOW -2018” Międzynarodowe Zawody Modeli Kosmicznych

Puchar Świata i Puchar Polski w Modelarstwie Kosmicznym


07-09.06.2018

Parada Robotów – Droniada

Droniada to poligon technologiczny, na którym konstruktorzy mogą w praktyce zaprezentować swoje rozwiązania użytkownikom i przedsiębiorcom. Konkurs organizowany jest we współpracy z Fundacją Instytut Mikromakro.


08-10.06.2018

III Festiwal Balonowy o Puchar Wójta Gminy Gdów

Aeroklub Krakowski wraz z Gminą Gdów po raz trzeci jest organizatorem festiwalu balonowego. Festiwal jest atrakcyjną formą spędzenia wolnego czasu dla wszystkich grup społecznych. Głównym punktem wydarzenia są konkurencje sportowe w trakcie wykonywania lotów balonów na ogrzane powietrze. Zaproszeni są piloci balonowi z kraju i spoza jego granic, a wszyscy mieszkańcy Małopolski mogą podziwiać balony w miejscach startu i na trasach przelotu.


02.09.2018

XI Małopolskie Święto Warzyw

Każdego roku na terenie Lotniska w Pobiedniku Wielkim Gmina Igołomia- Wawrzeńczyce organizuje Małopolskie Święto Warzyw. Od rana na terenie lotniska prezentują się przedsiębiorcy rolni z terenu całej gminy. W uroczystościach biorą udział: władze gminne, liderzy, radni, sołtysi, delegacje 15 sołectw z symbolicznymi koszami warzyw oraz pozostali goście. Po Mszy Św. I części oficjalnej następuje część artystyczna: występy dzieci i młodzież z placówek edukacyjnych z terenu gminy Igołomi-Wawrzeńczyce oraz różnego rodzaju koncerty. Przez cały czas trwania uroczystości na terenie lotniska gościmy wesołe miasteczko.


08-09.09.2018

AirCombat- walki powietrzne modeli


14-16.09.2018

V Spadochronowy Puchar Krakowa – EEAC

Zawody spadochronowe w Krakowie zaliczane są do Pucharu Europy Wschodniej w Celności, organizowanego wraz z Bułgarią, Mołdawią, Rumunią i Węgrami. Zawodnicy rywalizują w spadochronowej celności lądowania indywidualnie oraz w czteroosobowych drużynach. Skoki są wykonywane z samolotu An-2 z wysokości 900-1000 metrów. Cele zawodów to wyłonienie zwycięzców w poszczególnych klasyfikacjach, ustanowienie nowych rekordów oraz popularyzacja i rozwój spadochroniarstwa. Organizatorem Pucharu Krakowa jest Wojskowy Klub Sportowy „WAWEL.


07.10.2018

„Święto Latawca” – Latawcowe Mistrzostwa Aeroklubu Krakowskiego dla młodzików, od godz. 10.00. Impreza odbywa się na terenie Lotniska


13.10.2018

Małopolska Lotnicza Jesień 2018 (zawody samolotowe, szybowcowe, balonowe)

Podsumowując sezon Aeroklub Krakowski organizuje zawody dla swoich członków. W tym dniu na Lotnisku w Pobiedniku Wielkim odbywają się zawody samolotowe i szybowcowe . W godzinach popołudniowych rozgrywane są konkurencje balonowe. Całość zwieńczona jest uroczystym grillem. Zawody mają formę otwartą, każdy może odwiedzić lotnisko, aby poznać specyfikę sportów lotniczych.


11.11.2018

Zawody Zakończenia Sezonu Modelarskiego, Memoriał im.A.Senissona