Ambasador USA na lotnisku w Pobiedniku

09.09.2014

Ambasador USA na lotnisku w Pobiedniku

Wczoraj na naszym lotnisku w Pobiedniku Wielkim, Ambasador Stanów Zjednoczonych Ameryki w Polsce, Stephen Mull wykonał skok w tandemie z polskim żołnierzem 6 Brygady Powietrznodesantowej. Skok został wykonany z wysokości 4000 metrów. Krakowscy komandosi trenowali na lotnisku Aeroklubu Krakowskiego skoki ze spadochronem. Ambasador Stephen Mull płynną polszczyzną przyznał, że przygotowanie na ziemi dało mu ogląd sytuacji tego, czego oczekiwał w powietrzu. “Rozumiem Amerykańskich żołnierzy, którzy mówią, ze czują sie spokojniejsi gdy przy ich boku stoją Polacy” – dodał Ambasador.

Wśród gości na naszym lotnisku był również generał Mieczysław Bieniek – doskonały spadochroniarzm który również brał udział w skokach,

Pomysł skoku ze spadochronem narodził się w kwietniu tego roku, kiedy ambasador Mull odwiedził polskich spadochroniarzy na poligonie w Drawsku Pomorskim. “Zonie powiedziałem, że wrócę cały i zdrowy” – mówił już po skoku, szczęśliwy Stephen Mull.

z16605790qstephen-mull-ambasador-stanow-zjednoczonych-amery

fot. Łukasz Krajewski źródło: krakow.gazeta.pl

Nagrania ze skoku znajdziecie tutaj i tutaj.