Konferencja Bezpieczeństwo Lotnicze

24.02.2018

W dniu 10 marca 2018 roku (sobota) o godz. 10.00 odbędzie się coroczna Konferencja Bezpieczeństwa Aeroklubu Krakowskiego. Miejscem przeprowadzenia konferencji będzie sala w konferencyjna w Muzeum Lotnictwa Polskiego przy al. Jana Pawła II w Krakowie.
W czasie Konferencji będzie dokonana analiza wypadków i incydentów oraz zalecenia profilaktyczne związane z bezpieczeństwem lotów.
Uczestnicy Konferencji zostaną również zapoznani ze zmianami organizacyjnymi, związanymi z wejściem w życie Rozporządzenia MIiB w sprawie kierującego lotami, zmian w Instrukcji Operacyjnej lotniska EPKP, a także zostaną przypomniane podstawowe zasady dotyczące bezpiecznego wykonywania operacji.
Obecność wszystkich osób wykonujących loty w Aeroklubie Krakowskim jest obowiązkowa.
Dodatkowo informuję, że Kontrola Wiadomości Teoretycznych (KWT) w tym roku będzie się odbywać wyłącznie elektronicznie za pomocą e-chronometrażu.