MODELARSKIE ZAKOŃCZENIE SEZONU 2018

20.11.2018

W dniu 11.11.2018 r. na terenie Lotniska w Pobiedniku Wielkim zgodnie z kalendarzem imprez sportowych Sekcji Modelarskiej Aeroklubu Krakowskiego na rok 2018 rozegrano coroczne :
Zawody Zakończenia Sezonu Modelarskiego 2018
Zawody Aeroklubu Krakowskiego w kat. F3J/M, S8D, F1H, F1A/M dla młodzików, juniorów młodszych i juniorów
Impreza była współfinansowana ze środków Gminy Miejskiej Kraków- Wydziału Sportu.
Komisję Sędziowską stanowili :
Sędzia Główny Zawodów : Mateusz Dyba
Sekretariat Zawodów : Mateusz Dyba
Sędziowie chronometrażyści : Tadeusz Kasprzycki, Wojciech Kałoń, Antoni Opoczka, Grzegorz Data. W organizacji zawodów pomagali także: Wojciech Bochniak, Paweł Ptaszek
Pogoda dopisała, poranna mgła szybko zeszła i koło południa zrobiło się słonecznie.
Frekwencja była dość duża, przyjechało kilkunastu zawodników, jak również wiele osób towarzyszących, sympatyków modelarstwa oraz osób pomagających przy organizacji.
Członkowie sekcji modelarskiej Aeroklubu Krakowskiego zorganizowali dla wszystkich poczęstunek w postaci grilla.
Wszystkie konkurencje udało się rozegrać zgodnie z planem. Zawody uważam za bardzo udane, wszyscy dobrze się bawili przy okazji zdrowej rywalizacji sportowej.
Wykonano 71 lotów zaliczonych.
Najlepsi otrzymali puchary, wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe.
Klasa F3J/M
I miejsce – Jonasz ZYCH – MTSR Sowiniec/MDK DH
II miejsce – Kuba MUSIALIK – MTSR Sowiniec/MDK DH
III miejsce – Norbert Kądziela – Aeroklub Krakowski
Klasa S8D
I miejsce – Filip WÓJTOWICZ – MTSR Sowiniec/MDK DH
II miejsce – Mateusz Ptaszek – MTSR Sowiniec/MDK DH
III miejsce – Norbert KĄDZIELA – Aeroklub Krakowski
Klasa F1A/M
I miejsce – Mikołaj GROBLIŃSKI – MTSR Sowiniec/MDK Bochnia
II miejsce – Janusz GALIMSKI – MTSR Sowiniec/MDK Bochnia
III miejsce – Mieszko BIERNACKI – KLUB 303
Klasa F1H
I miejsce – Piotr SARNA – KLUB 303
Zawody znajdujące się w kalendarzu imprez AK na r. 2018 rozegrano zgodnie z regulaminem Aeroklubu Polskiego.

Kierownik Zawodów
Mateusz Dyba