Podsumowanie imprezy “Małopolska Lotnicza Jesień 2014”

20.10.2014

Podsumowanie imprezy “Małopolska Lotnicza Jesień 2014”

W sobotę 18 października na naszym lotnisku odbyła się impreza lotnicza pod nazwą Małopolska Lotnicza Jesień. Tradycyjnie rozegrano klubowe zawody samolotowe i szybowcowe na celność lądowania. Po raz pierwszy odbył Festiwal Balonowo-Spadochronowy zorganizowany przez sekcję balonową we współpracy z szkołą spadochronowej KrakSky. Pogoda dopisała i pozwoliła nam polatać do samego końca.

Pięknym zakończeniem zawodów były loty w szyku w wykonaniu Marka Kuczka i Mariusza Szarawary, a także popisy Kamila Mańkowskiego na paralotni.

O godzinie 18:00 nastąpiło uroczyste ogłoszenie wyników a także rozdanie nagród.

Wyniki zawodów były następujące:

ZAWODY SAMOLOTOWE NA CELNOŚĆ LĄDOWANIA

• I MIEJSCE – Leszek Mańkowski
  • II MIEJSCE – Janusz Nowak
  • III MIEJSCE – Aleksander Banaś

ZAWODY SZYBOWCOWE NA CELNOŚĆ LĄDOWANIA

• I MIEJSCE – Zbigniew Batkiewicz
  • II MIEJSCE – Maciej Łabno
  • III MIEJSCE – Wojtek Parda

ZAWODY BALONOWE AEROKLUBU KRAKOWSKIEGO

• I MIEJSCE – Sławomir Jurkiewicz/Bogna Bielecka
  • II MIEJSCE – Filip Orłowski/Marcin Mazur
  • III MIEJSCE – Tomasz Sionkowski/Marcin Bielecki

Później, tradycyjnie, odbył się grill.

Dziękujemy wszystkim przybyłym gościom, członkom Aeroklubu za tak liczne przybycie, całemu Zarządowi AK za wsparcie przy organizacji, a w szczególności pracownikom AK za sprawne przeprowadzenie zawodów i oczywiście Pani Dyrektor Sabinie Hawryłko, która jak zwykle stanęła na wysokości zadania.

dscf3578

Fot. Zbigniew Batkiewicz