Sekcja modelarska

Kilka słów o naszej sekcji

Sekcja modelarska skupia w swoich szeregach pasjonatów modelarstwa lotniczego i kosmicznego. Wspólnie z MTSR Sowiniec organizujemy wiele imprez i zawodów. Są to zawody organizowane dla dzieci i młodzieży zrzeszonej i niezrzeszonej z całego województwa małopolskiego (np. Zawody latawcowe). Organizujemy również zawody krajowe i międzynarodowe wpisane do kalendarza imprez Aeroklubu Polskiego i FAI.

Jesteśmy światową czołówką jeśli chodzi o modele szybowców zdalnie sterowanych z napędem rakietowym (S8D i S8E/p). W naszych szeregach są Mistrzowie Świata i Europy, którzy chętnie służą pomocą w stawianiu pierwszych kroków w lotnictwie.

Członkowie i pasjonaci lotnictwa mają do dyspozycji betonowy pas modelarski oraz wydzieloną przestrzeń powietrzną na terenie lotniska AK w Pobiedniku Wielkim.
Zapraszamy do zapoznania się z naszą działalnością – linki do poszczególnych działów znajdują się poniżej. Zapraszamy w nasze szeregi.