Modelarnia

Ośrodek Modelarstwa Lotniczego i Kosmicznego Aeroklubu Krakowskiego

Modelarnia Aeroklubu Krakowskiego zajmuje się głównie modelami zdalnie sterowanymi, jesteśmy światową czołówką jeśli chodzi o modele szybowców zdalnie sterowanych z napędem rakietowym (S8D i S8E/p). W naszych szeregach są Mistrzowie Świata i Europy, którzy chętnie służą pomocą w stawianiu pierwszych kroków w lotnictwie. Uczymy młodzież latania modelami zdalnie sterowanymi, pomagamy im rozwijać swoje zdolności. Rozwijamy zdolności manualne, uczymy cierpliwości i pokory. Modelarnia ma wpływ w większości przypadków na wybór zawodu: jedni zostają pilotami liniowymi a inni realizują się w architekturze czy budownictwie.

Co budujemy? Zaczynamy od prostych szybowców zdalnie sterowanych Jastrząb i Pelikan, to nimi będziemy próbować nauczyć Cię latać. Następnym etapem jest rakieto szybowiec, aby spróbować czegoś z wyższej półki. Jeśli modelarstwo wciągnie Cię wystarczająco to będziemy mogli zacząć budowę czegoś bardziej zaawansowanego w konstrukcji i technice pilotażu.  Poniżej przedstawiamy przykładowe modele budowane u nas na modelarni. Czekamy na Ciebie!

Zajęcia dla młodzieży w wieku od 10 do 18 lat prowadzone są we wtorki (16:30-19:00) i czwartki (16:30-19:00). W środę od godziny 18 zapraszamy wszystkich seniorów i sympatyków lotnictwa na luźne pogawędki przy kawie. Zajęcia są prowadzone przez instruktora Mateusza Dybę (telefon kontaktowy Biuro AK – tel: +48 12 287 04 70)

Modelarnia AK znajduje się przy ulicy Sadowej 9 (okolice skrzyżowania Al.29tego listopada i ul.Opolskiej). Dojazd autobusami 105, 114, 129, 138, 139, 169, 172 (przystanki Opolska Estakada, Uniwersytet Rolniczy)

Projekt jest współfinansowany ze środków Gminy Miejskiej Kraków.