Srebro dla Polski w Paramotorowych Slalomowych Mistrzostwach Europy

24.07.2014

Srebro dla Polski w Paramotorowych Slalomowych Mistrzostwach Europy

W rozgrywanych we Francji Paramotorowych Slalomowych Mistrzostwach Europy, druga reprezentacja Polski (Team POL II) w składzie: Piotr Ficek, Andrzej Malkusz i Kamil Mańkowski zdobyła srebrny medal w sztafecie, ulegając w nieznaczny sposób reprezentacji Francji. Konkurencja ta składała się z 4 wyścigów, z których w dwóch pierwszych nasi chłopcy wykręcili drugie miejsce, w trzecim byli na miejscu trzecim, a ostatni wyścig wygrali!

Dało im to 8 punktów (Francja I – 5 pkt) i dużą przewagę nad kolejną, trzecią drużyną. Team POL I zajął 4 miejsce. Sztafety były rozgrywane wczoraj wieczorem. Dzisiaj dalszy ciąg wyścigów indywidualnych, w których w pierwszej dziesiątce jest 5 Polaków, 4 Francuzów i Słowak. Wśród nich oczywiście reprezentant naszego Aeroklubu Krakowskiego – Kamil Mańkowski i krakus z Małopolskiego Klubu Paralotniowego – Piotr Ficek. Trzymamy kciuki za chłopaków.