Modelarnia

Ośrodek Modelarstwa Lotniczego i Kosmicznego Aeroklubu Krakowskiego

modelarniaModelarnia Aeroklubu Krakowskiego zajmuje się głównie modelami zdalnie sterowanymi, jesteśmy światową czołówką jeśli chodzi o modele szybowców zdalnie sterowanych z napędem rakietowym (S8D i S8E/p). W naszych szeregach są Mistrzowie Świata i Europy, którzy chętnie służą pomocą w stawianiu pierwszych kroków w lotnictwie. Uczymy młodzież latania modelami zdalnie sterowanymi, pomagamy im rozwijać swoje zdolności. Rozwijamy zdolności manualne, uczymy cierpliwości i pokory. Modelarnia ma wpływ w większości przypadków na wybór zawodu: jedni zostają pilotami liniowymi a inni realizują się w architekturze czy budownictwie.

Co budujemy? Zaczynamy od prostych drewnianych szybowców zdalnie sterowanych Jastrząb i Pelikan, to nimi będziemy próbować nauczyć Cię latać. Następnym etapem jest rakieto szybowiec, aby spróbować czegoś z wyższej półki. Jeśli modelarstwo wciągnie Cię wystarczająco to będziemy mogli zacząć budowę czegoś bardziej zaawansowanego w konstrukcji i technice pilotażu. Czekamy na Ciebie!

Zajęcia dla młodzieży w wieku od 10 do 18 lat prowadzone są we wtorki (17:00-19:00) i czwartki (16:00-19:00). W środę od godziny 18 zapraszamy wszystkich seniorów i sympatyków lotnictwa na luźne pogawędki przy kawie. Zajęcia są prowadzone przez instruktora Tadeusza Kasprzyckiego (telefon kontaktowy 668-168-958)

Modelarnia AK znajduje się przy ulicy Sadowej 9
(okolice skrzyżowania Al. 29-tego Listopada i ul.Opolskiej).
Dojazd autobusami 105, 114, 129, 138, 139, 169, 172 (przystanki Opolska Estakada, Uniwersytet Rolniczy).

Projekt jest współfinansowany ze środków Gminy Miejskiej Kraków.