Modelarnia

UWAGA: Z powodu sytuacji epidemiologicznej w naszym kraju zajęcia zostają zawieszone do odwołania!

Ośrodek Modelarstwa Lotniczego i Kosmicznego Aeroklubu Krakowskiego

Modelarnia Aeroklubu Krakowskiego zajmuje się głównie modelami zdalnie sterowanymi, jesteśmy światową czołówką jeśli chodzi o modele szybowców zdalnie sterowanych z napędem rakietowym (S8D i S8E/p). W naszych szeregach są Mistrzowie Świata i Europy, którzy chętnie służą pomocą w stawianiu pierwszych kroków w lotnictwie. Uczymy młodzież latania modelami zdalnie sterowanymi, pomagamy im rozwijać swoje zdolności. Rozwijamy zdolności manualne, uczymy cierpliwości i pokory. Modelarnia ma wpływ w większości przypadków na wybór zawodu: jedni zostają pilotami liniowymi a inni realizują się w architekturze czy budownictwie.

Co budujemy? Zaczynamy od prostych drewnianych szybowców zdalnie sterowanych Jastrząb i Pelikan, to nimi będziemy próbować nauczyć Cię latać. Następnym etapem jest rakieto szybowiec, aby spróbować czegoś z wyższej półki. Jeśli modelarstwo wciągnie Cię wystarczająco to będziemy mogli zacząć budowę czegoś bardziej zaawansowanego w konstrukcji i technice pilotażu. Czekamy na Ciebie!

Zajęcia dla młodzieży w wieku od 10 do 18 lat prowadzone są we wtorki (16:30-19:00) i czwartki (16:30-19:00). W środę od godziny 18 zapraszamy wszystkich seniorów i sympatyków lotnictwa na luźne pogawędki przy kawie. Zajęcia są prowadzone przez instruktora Mateusza Dybę (telefon kontaktowy do Biura AK: tel: 603-639-842 lub 733-778-804)

Modelarnia AK znajduje się przy ulicy Sadowej 9
(okolice skrzyżowania Al. 29-tego Listopada i ul.Opolskiej).
Dojazd autobusami 105, 114, 129, 138, 139, 169, 172 (przystanki Opolska Estakada, Uniwersytet Rolniczy).