Szkolenia samolotowe

Chcesz latać? My nauczymy Cię latać!

Szkolenia lotnicze w Aeroklubie Krakowskim to przede wszystkim profesjonalne zajęcia prowadzone przez doświadczonych instruktorów. Statki powietrzne, na których szkolimy są bezpieczne i poddawane stałym kontrolom.

W naszym ośrodku szkoleniowym proponujemy szkolenia do licencji pilota turystycznego PPL(A) i LAPL(A) oraz do Świadectwa Kwalifikacji Pilota Samolotu Ultralekkiego UAP(L).

Licencja PPL(A)

Licencja turystyczna PPLA dla Ciebie jeśli chcesz latać rekreacyjnie i zdobywać dodatkowe uprawnienia lub pragniesz zostać w przyszłości pilotem linii lotniczych. Po otrzymaniu licencji pilota możesz latać na samolotach typu Cessna 152 czy Tecnam P2008JC.

Licencja LAPL(A)

Jest to nowy rodzaj licencji pilota samolotowego. Jeśli chcesz latać rekreacyjnie to ten typ szkolenia jest dla Ciebie! Po otrzymaniu licencji możesz latać na samolotach typu Cessna 152 czy Tecnam P2008JC.

Samoloty urltralekkie UAP(L)

Najszybszą i najtańszą drogą do latania jest szkolenie UAP(L). Uprawnia Cię do latania na ultralajtach np.  Na naszym nowiutkim Aeroprakt A-22L2.

Zobacz szczegóły . . .

Wymagania stawiane kandydatom do każdego typu szkolenia:

• wiek ukończone 17 lat (samoloty ultralekkie – ukończone 16 lat),
  • wykształcenie co najmniej gimnazjalne,
  • świadectwo zdrowia klasy 2 (samoloty ultralekkie – orzeczenie lekarskie),
  • zgoda rodziców lub prawnych opiekunów w przypadku wieku poniżej 18 lat.

Zapraszamy na lotnisko w Pobiedniku Wielkim! Zobaczysz na jakich samolotach możesz latać i polecisz na lot zapoznawczy z instruktorem.

Tel. 733 77 88 04; e-mail: info@aeroklubkrakowski.pl

Najbliższy termin szkolenia