Szkolenia samolotowe LAPL(A)

Szkolenie do licencji pilota samolotów lekkich LAPL(A)

Licencja LAPL(A) – to licencja dzięki której zdobywamy uprawnienia do wykonywania lotów na samolotach jednosilnikowych tłokowych lądowych lub motoszybowców. Ta licencja nie daje nam możliwości latania na lotniska kontrolowane. Licencja pilota rekreacyjnego to idealna propozycja dla osób, które latanie samolotowe pragną wykorzystywać do turystyki lotniczej. Szkolenie praktyczne niewiele dłuższe niż na ultralekkie, ale za to możemy zdobyć kolejne uprawnienia, a nasz nalot zdobyty na samolotach tak zwanych lekkich zalicza się na poczet kolejnych licencji. Z licencją pilota samolotowego rekreacyjnego LAPL możemy zdobyć uprawnienia do lotów nocnych jak i loty międzynarodowe w rejonie UE przy zaliczonym egzaminie ze znajomości języka angielskiego ICAO Level 4.

Wymagania stawiane kandydatom na szkolenie:

• Wiek – ukończone 17 lat.
  • Wykształcenie co najmniej gimnazjalne.
  • Świadectwo zdrowia klasy 2 (czytaj więcej)
  • Zgoda rodziców lub prawnych opiekunów w przypadku wieku poniżej 18 lat.

Szkolenie teoretyczne

Obejmuje 60 godzin wykładów + 40 godzin samoksztalcenia.

Szkolenie teoretyczne: 2000 zł z ulgą / 2500 zł (cena normalna)

• Szkolenie praktycznie LAPL(A) Cessna 152: 27 000 zł,
  • Szkolenie praktyczne LAPL(A) Tecnam P2009JC: 27 600 zł.
  • Brak możliwości płacenia w ratach za szkolenie praktyczne LAPL(A).

Szkolenie praktyczne

• Obejmuje 30 godzin szkolenia na samolocie typu Cessna 152 lub Tecnam P2008JC

Zgłoś się do nas już teraz poprzez: FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY

Warunkiem uczestnictwa w szkoleniach praktycznych prowadzonych przez ATO Aeroklubu Krakowskiego jest posiadanie członkostwa w AK, w sekcji specjalnościowej odpowiadającej typowi statku powietrznego, na którym odbywane jest szkolenie, oraz opłacenie składek w wysokości ustalonej przez Zarząd.

Lotnisko Pobiednik Wielki
e-mail: biuro@aeroklubkrakowski.pl