Szkolenia samolotowe PPL(A)

Szkolenie do licencji pilota samolotowego turystycznego PPL(A)

Licencja PPL(A) – to licencja pilota samolotowego turystycznego, która pozwala na loty na samolotach jednosilnikowych lądowych o maksymalnej masie startowej aż 5700kg. Z taką licencją można latać samemu lub zabierać pasażerów, jednak nie w celach zarobkowych.

Możemy wykonywać loty w przestrzeni kontrolowanej. W przypadku licencji LAPL możemy uzyskać uprawnienie do lotów nocnych, a przy zaliczeniu egzaminu ze znajomości języka angielskiego, ICAO Level 4 granice państwowe nie są dla nas ograniczeniem. Jest to najlepszy wybór jeżeli chcemy dążyć do otrzymania licencji pilota zawodowego CPL lub licencji pilota liniowego ATPL.

Jeśli planujesz latać zawodowo to jest to pierwszy przystanek w Twojej karierze.

Wymagania stawiane kandydatom na szkolenie:

• Wiek ukończone 17 lat.
  • Wykształcenie co najmniej gimnazjalne.
  • Świadectwo zdrowia klasy 2 (czytaj więcej)
  • Zgoda rodziców lub prawnych opiekunów w przypadku wieku poniżej 18 lat.

Szkolenie teoretyczne:

• Metodą na odległość  obejmującą 60 godzin wykładów  oraz 40 godzin samokształcenia

Cena szkolenia: 2500 zł

CENA Z ULGĄ
dot. uczniów i studentów do 26 r.ż.

2000 zł

Szkolenie praktyczne:

• Obejmuje 45 godzin lotów w tym 10 godzin lotów samodzielnych.
  • Zakres szkolenia obejmuje uprawnienia do lotów VFR kontrolowanych.
  • Szkolenie realizujemy na najpopularniejszych samolotach Cessna 152 oraz Tecnam P2008JC

Płatność w całości

• Cessna 152 – 39 996 zł
    Tecnam P2008JC – 39 996 zł
  • Cessna 172- 47 700 zł

Za czas lotu ponad programowe 45 godzin uczestnik szkolenia uiszcza opłaty zgodnie z obowiązującym cennikiem wynajmu sprzętu AK.

Powyższa oferta ma charakter informacyjny i nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu Kodeksu Cywilnego.

Zgłoś się do nas już teraz poprzez: FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY

Warunkiem uczestnictwa w szkoleniach praktycznych prowadzonych przez ATO Aeroklubu Krakowskiego, jest posiadanie członkostwa w AK, w sekcji specjalnościowej odpowiadającej typowi statku powietrznego, na którym odbywane jest szkolenie, oraz opłacenie składek w wysokości ustalonej przez zarząd.

Lotnisko Pobiednik Wielki
e-mail: biuro@aeroklubkrakowski.pl