Spadochronowe

Współpraca Aeroklubu Krakowskiego z firmą Seven Rights Sp. z o.o. oraz Sekcją Spadochronową WKS „Wawel” zaowocowała powstaniem na lotnisku Pobiednik Wielki miejsca przyjaznego dla wszystkich pasjonatów spadochroniarstwa – naszej własnej krakowskiej Strefy Zrzutów. Już nie trzeba żmudnych poszukiwań, żeby oderwać się od pokładu statku powietrznego i poszybować w przestworzach. Chcemy zapewnić możliwości doskonalenia swoich umiejętności wszystkim skoczkom, jednak mamy również swoje preferencje. Pragniemy skupić się na celności lądowania, szkoleniu podstawowym i doskonalącym oraz skokach tandemowych. Nie znaczy to, że nie znajdzie się miejsce dla kogoś, kto będzie chciał pospadać głową w dół.

Chętni mogą trenować u nas konkurencję celności lądowania. W ramach zabezpieczenia oferujemy koło gąbkowe stosowane na profesjonalnych zawodach, elektroniczny system pomiaru celności lądowania oraz trening pod okiem naszych wykwalifikowanych trenerów. Trzeba – oczywiście – posiadać ukończone szkolenie podstawowe oraz mieć aktualne wszystkie wymagane dokumenty. Jeżeli skoczek nie posiada świadectwa kwalifikacji lub innej uznanej przez ULC licencji, skoki może wykonywać tylko pod nadzorem instruktora. Skaczemy zawsze od piątku do niedzieli w miesiącach od kwietnia do października – jeżeli tylko pozwalają na to warunki atmosferyczne – i w inne ustalone oraz podane terminy. Proponowana cena skoku na celność lądowania z samolotu An-2 to 60 zł, a z samolotu Cessna 207 to 55 zł.

Jesteśmy przekonani, że nie zabraknie osób chcących na naszej Strefie rozpocząć swoją przygodę ze spadochroniarstwem. Umożliwiamy odbycie szkolenia podstawowego metodą „na linę” i systemem AFF. Każde ze szkoleń rozpoczyna się częścią teoretyczną. To głównie wykład obejmujący zakresem materiału: technikę skoku od momentu wyjścia z samolotu do bezpiecznego lądowania, budowę spadochronu, zasady bezpieczeństwa oraz sytuacje awaryjne. Teoria zakończona jest krótkim egzaminem. Przed skokiem odbywają się jeszcze naziemne ćwiczenia praktyczne w samolocie, na skoczni trójstopniowej i w uprzęży. Część praktyczna to samodzielne skoki z samoczynnym systemem otwarcia spadochronu w metodzie na linę z wysokości 1200 metrów lub samodzielne skoki z wolnym systemem otwarcia spadochronu w asyście jednego lub dwóch instruktorów z wysokości 3500 metrów. Każdy skok jest przygotowany i szczegółowo omawiany na ziemi.

Wymagania stawiane kandydatom na szkolenie:

• Wiek – ukończone 16 lat.
  • Wykształcenie co najmniej podstawowe.
  • Świadectwo zdrowia klasy 3 (czytaj więcej)
  • Zgoda rodziców lub prawnych opiekunów w przypadku wieku poniżej 18 lat.
  • Ubezpieczednie OC

Zwłaszcza dla tych, którzy chcą po prostu spróbować, jak smakuje spadochroniarstwo mamy ofertę skoków w systemie tandem. Nie ma potrzeby rezerwowania terminu. W każdą sobotę i niedzielę, kiedy są skoki – a są zawsze, gdy tylko pogoda pozwala od początku kwietnia do końca października – można przyjechać na lotnisko, zgłosić się do manifestu i skusić się na to wyjątkowe przeżycie. Do dyspozycji są zawsze instruktorzy i kamerzyści.

Zgłoś się do nas już teraz poprzez: FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY

Info: