Jubileusz 50 lat latania i skakania ze spadochronem trzech Krakusów zwanych “Smokami Wawelskimi”

19.02.2022

Aeroklub Krakowski serdecznie zaprasza na wyjątkową imprezję jubileuszową: Miejsce gdzie 50 lat temu wszystko się zaczęło

CZWARTEK, 9 CZERWCA 2022 O 17:00 – 23:00

Oto co o wydarzeniu piszą jego bohaterowie:

50 lat temu trzech młodych ludzi: Wiesław Guzik, Leszek Mańkowski i Paweł Rey, na lotnisku Aeroklubu Krakowskiego wykonało pierwsze skoki ze spadochronem.

Leszek wykonał pierwszy skok w dniu 9 czerwca 1972 r. z samolotu PZL 101 Gawron o znakach SP-CKF. W latach siedemdziesiątych stanowiliśmy silny zespół skoczków – juniorów znany pod nazwą “Wawelskich Smoków”. Wiesiek i Leszek związali się zawodowo i sportowo z lotnictwem na całe pięćdziesiąt lat.

Paweł, po przerwie na załatwienie spraw rodzinnych wrócił do skakania osiągając w akrobacji zespołowej duże sukcesy.

Wiesiek, który w spadochroniarstwie osiągnął niemal wszystko lata również szybowcami. Leszek jest uniwersalnym pilotem latającym na wszystkim z wyjątkiem śmigłowców. Co najważniejsze – wszyscy skaczemy i… mamy zamiar skakać nadal. Łącznie wykonaliśmy około 12 tys. skoków.

Nasz jubileusz chcemy uczcić wykonując skok z naszego starego, poczciwego Gawrona SP-CKF, który po raz pierwszy dodał nam skrzydeł. Pragniemy również spędzić ten dzień wśród przyjaciół i ludzi nam życzliwych.

ZAPRASZAMY WAS na lotnisko Aeroklubu Krakowskiego, gdzie będziemy świętować przy grillu, fajnym jadle i napitkach serwowanych pod dobrą muzykę.

Towarzyszyć nam będą balony i pokazy modelarskie. Każdy znajdzie dla siebie coś fajnego…

Przybywajcie! Serdecznie Zapraszamy!!!