Mistrzostwa Polski Aircombat to zawody modelarskie

11.02.2022

Mistrzostwa Polski Aircombat to zawody modelarskie w bardzo widowiskowej kategorii modelarstwa lotniczego RC

polegające na odtworzeniu w miniaturze walk powietrznych modeli samolotów z okresu pierwszej i drugiej wojny światowej.

Zdalnie sterowane modele samolotów napędzane są silnikami spalinowi lub elektrycznymi, wykonane są w skali 1;12 oraz 1;8 i wzorowane są na oryginalnych maszynach toczących walki powietrzne na wszystkich frontach.

Zaprasza:  Stowarzyszenie Modelarzy Aircombat Kraków oraz Aeroklub Krakowski