1 Szkoła Bojowego spadochroniarstwa 1sbs.pl

19.08.2023

Prezentujemy kolejnych gości, którzy wystąpią podczas Lotniczego Dnia Otwartego Aeroklubu Krakowskiego z okazji 95-lecia Klubu! Odwiedzą nas skoczkowie z 1-szkoły Bojowego spadochroniarstwa 1sbs.pl

1 Szkoła Bojowego spadochroniarstwa 1sbs.pl utworzona została przez pasjonatów klasycznego spadochroniarstwa, którzy chcieli powrócić do skoków i szkoleń na okrągłych spadochronach. Trzon kadry szkoły stanowią byli i obecni żołnierze jednostek powietrznodesantowych oraz doświadczeni cywile.

Podstawowym spadochronem używanym do szkolenia jest amerykański spadochron desantowy SF10a oraz przystosowany do skoków z automatem pomocniczym spadochron zapasowy SZNERO-1 AAD. Jest to ostatnia konstrukcja okrągłego spadochronu desantowego, która zastąpiła spadochron MC-1 i jest w armii stosowana pod nazwą MC-6. Spadochron ten przystosowany jest do skoków z obciążeniem 180kg, pozwala na skok z wysokości 150m. Szkoła Bojowego spadochroniarstwa skacze z wysokości 800m i bez dodatkowego obciążenia dla skoczka.

Otwarcie spadochronu następuje samoczynnie po opuszczeniu pokładu samolotu przez skoczka, spadochroniarz samodzielnie steruje spadochronem wybierając miejsce lądowania.

Już dziś zapisz wydarzenie w swoim kalendarzu: https://www.facebook.com/events/266544192779827