Paliwo Jeta-A1 dostępne na Stacji paliw EPKP!

3 miejsce Artura Szweda w Zawodach Modeli Kosmicznych!

10.06.2023

Artur Szwed zajął 3 miejsce w Zawodach Modeli Kosmicznych “MTSR Sowiniec Cup” zaliczanych do rankingu Pucharu Polski w klasie S8P – czyli rakieto-szybowców zdalnie sterowanych.

Artur zajął też 4 miejsce, w klasyfikacji międzynarodowej zaliczanej do rankingu Pucharu Świata S8P.

Międzynarodowe Zawody Modeli Kosmicznych „MTSR Sowiniec Cup” odbyły się w dniach 2-4 czerwca na pustyni Błędowskiej i zorganizowała je zaprzyjaźniona Aeroklubowi Krakowskiemu Sekcja Modelarska MTSR “Sowiniec” i Młodzieżowy Dom Kultury “Dom Harcerza” z ul. Reymonta 18.

Klasa S8P została rozegrana w dniu 4 czerwca w niedzielę. Do rywalizacji przystąpiło 12 modelarzy, w tym również Czesi i Słowacy.

Gorąco zachęcamy do śledzenia modelarzy kosmicznych! Są największą siłą medalową w Aeroklubie Polskim i co roku zdobywają największą liczbę medali we wszystkich kategoriach.