60 lat Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie. Aeroklub Krakowski nagrodzony

19.06.2023

Drodzy Klubowicze! W tym roku przypada okrągła, 60. rocznica rozpoczęcia gromadzenia zbiorów na terenie lotniska Rakowice-Czyżyny w Krakowie

To właśnie wtedy rozpoczęła się działalność Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie, które przez dziesiątki lat dbało o gromadzenie, renowację i promowanie polskiego dziedzictwa lotniczego.

fot. Muzeum Lotnictwa Polskiego

15 czerwca, w jubileuszowej gali uczestniczyli reprezentanci Klubu: Wiceprezes Adrian Król oraz Członek Zarządu-Skarbnik Szczepan Ślusarz, którzy wręczyli w imieniu Zarządu Aeroklubu Krakowskiego pamiątkowy ryngraf na ręce Dyrektora Muzeum.

fot. Marcin Sigmund

fot. Adrian Król

Aeroklub Krakowski otrzymał nagrodę w podziękowaniu za współpracę i życzliwość dla Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie. Nagrodę odebrał Adrian Król.

fot. Marcin Sigmund

fot. Adrian Król

Cieszymy się, że wspólnie z naszymi Przyjaciółmi możemy świętować razem i upamiętniać lotnicze tradycje Krakowa!

fot. Piotr Czarnecki

Z lotniczym pozdrowieniem,