60. Lot Południowo-Zachodniej Polski im. Franciszka Żwirki oficjalnie otwarty!

12.05.2023

Drodzy Klubowicze! 60. Lot Południowo-Zachodniej Polski im. Franciszka Żwirki oficjalnie otwarty.

Organizowane przez Aeroklub Krakowski zawody to najstarsza na świecie impreza sportu samolotowego.

Pierwsze zawody odbyły się w 1929 r. czyli w rok po utworzeniu Akademickiego Aeroklubu Krakowskiego. Nazwa zawodów upamiętnia wybitnego Polskiego pilota, zwycięzcę słynnego Challange’u w 1932 roku i dwukrotnego zwycięzcę krakowskiej imprezy – Franciszka Żwirko.

Aeroklub Krakowski reprezentował Robert Zarański – Prezes AK, Adrian Król – Wiceprezes AK oraz Rafał Głąb – Sekretarz AK. Kierownikiem Zawodów jest Maciej Sikora, Dyrektor Zarządzający AK.

Wszystkim zawodnikom życzymy powodzenia i bezpiecznych lotów!

Autor zdjęć: Paweł Ludwikowski

Imprezę dofinansowano ze środków budżetu państwa z części, której dysponentem jest Minister Sportu i Turystyki.

Z lotniczym pozdrowieniem,
Zarząd Aeroklubu Krakowskiego