95 lat Aeroklubu Krakowskiego!

Drodzy Klubowicze!

W lotniczym czasopiśmie „Lotnik i Automobilista” w 1913 roku Kazimierz Tetmajer, zapewne pod wpływem wrażeń wyniesionych z pokazów lotniczych organizowanych w „Dni Awiacyjne” pisał:

„Jeżeli, geniusz ludzki doprowadzi do tego, że człowiek zapanuje nad powietrzem, będzie to moim zdaniem, największy wynalazek od czasów wynalezienia ognia i koła, przede wszystkim tym ważniejszy, że rozwinie i wzbogaci do nie dających się przewidzieć rozmiarów umysł ludzki…”

Dziś jest dla nas szczególny dzień. Dokładnie 95 lat temu w lokalu Stowarzyszenia Studentów Akademii Górniczej w Krakowie – 30 stycznia 1928 roku – powstał nasz Aeroklub.

Jesteśmy dumni mogąc się pochwalić, że już tak długo nasza organizacja skupia w sobie i kształci miłośników awiacji. Z upływem lat zmieniają się ludzie, pojawiają się nowe twarze, lecz niezależnie od czasu, w którym przyszło nam latać, wszystkich nas łączy ta sama pasja i ten sam lotniczy duch.

Jubileusz to doskonała okazja, aby podziękować wszystkim tym, którzy przez te lata kształtowali Aeroklub Krakowski i jego działalność statutową. Serdecznie dziękujemy i pamiętamy o tych, których już z nami nie ma, za to, że mogliśmy dojść do miejsca, w którym jesteśmy.

W programie obchodów Jubileuszu mamy zaplanowanych wiele wydarzeń, które będą się odbywały w ciągu całego roku. Wkrótce przekażemy Wam więcej informacji.

Z okazji tego szczególnego dnia, życzymy wszystkim członkom, przyjaciołom i sympatykom Aeroklubu Krakowskiego wielu podniebnych przygód oraz wszelkiej lotniczej pomyślności!

Z lotniczym pozdrowieniem,
Załoga Aeroklubu Krakowskiego