Aeroklub Krakowski na XVIII Zwyczajnym Kongresie Aeroklubu Polskiego

19.06.2023

Delegacja Aeroklubu Krakowskiego wzięła udział w Kongresie Aeroklubu Polskiego w Warszawie

fot. Adrian Król

Klub reprezentowali Adrian Król, Wiceprezes AK oraz Szczepan Ślusarz, Członek Zarządu-Skarbnik.

Podczas Kongresu przedstawione zostały sprawozdania:

• sprawozdanie Zarządu Aeroklubu Polskiego z działalności Aeroklubu Polskiego za 2022 rok,
  • sprawozdanie finansowe Aeroklubu Polskiego za 2022 rok,
  • sprawozdanie Komisji Rewizyjnej Aeroklubu Polskiego za 2022 rok,
  • sprawozdanie Rady Centralnej Szkoły Szybowcowej Aeroklubu Polskiego z działalności Centralnej Szkoły Szybowcowej Aeroklubu Polskiego za 2022 rok,
  • sprawozdanie Rady Górskiej Szkoły Szybowcowej Aeroklubu Polskiego „ŻAR” z działalności Górskiej Szkoły Szybowcowej Aeroklubu Polskiego „ŻAR” za 2022 rok,
  • sprawozdanie z działalności Głównego Ośrodka Badań Lotniczo – Lekarskich.

fot. Adrian Król

Członkowie Kongresu podjęli uchwałę w sprawie zmiany Regulaminu Dyscyplinarnego Aeroklubu Polskiego oraz w sprawie wyrażenia zgody na zawarcie umowy GSS ŻAR z PKL S.A. dot. zbycia i zamiany nieruchomości.

Poszerzony został również składu Dyscyplinarnej Komisji Odwoławczej Aeroklubu Polskiego. Adrian Król, Przewodniczący Komisji AP zgłosił kandydatury Roberta Koprowskiego (Aeroklub Nowy Targ) oraz Mariusza Nogieć (Aeroklub Podhalański), którzy zostali powołani w skład Komisji.