Aeroklub Krakowski obecny podczas Pikniku Jubileuszowego w Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie

19.06.2023

W tym roku przypada okrągła, 60. rocznica rozpoczęcia gromadzenia zbiorów na terenie lotniska Rakowice-Czyżyny w Krakowie

To właśnie wtedy rozpoczęła się działalność Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie, które przez dziesiątki lat dbało o gromadzenie, renowację i promowanie polskiego dziedzictwa lotniczego.

Aeroklub Krakowski wziął udział w Pikniku Jubileuszowym w Muzeum Lotnictwa w niedzielę, 18 czerwca 2023 roku. Obecni mogli się zapoznać z działalnością naszych sekcji specjalnościowych oraz porozmawiać o procesie szkolenia do licencji pilota. Na miejscu została przygotowana prezentacja modeli naszej Sekcji Modelarskiej oraz szybowca Pirat.

Bardzo dobra pogoda oraz przygotowane atrakcje dla zwiedzających sprawiły, że frekwencja dopisała.