Brązowy medal MP Michała Wieczorka

25.07.2022

Michał Wieczorek zdobył brązowy medal na 65. Samolotowych Mistrzostwach Polski Seniorów w Lataniu Precyzyjnym w Stalowej Woli.

Mistrzem Polski i zwycięzcą Samolotowego Pucharu Polski 2022 został Marcin Chrząszcz z Wrocławia. Wicemistrzem Polski został Marcin Skalik z Częstochowy.

Pozostali zawodnicy Aeroklubu Krakowskiego zajęli następujące miejsca:

6. Krzysztof Wieczorek
7. Kamil Wieczorek
12. Jerzy Markiewicz
15. Marcin Wieczorek

Mistrzostwa w Stalowej Woli zakończyły tegoroczną edycję Samolotowego Pucharu Polski 2022 w Lataniu Precyzyjnym. Zawodnicy Aeroklubu Krakowskiego zajęli następujące miejsca:

3. Michał Wieczorek
6. Kamil Wieczorek
7. Krzysztof Wieczorek
12. Marcin Wieczorek
13. Jerzy Markiewicz
30. Marek Forystek

Puchar Polski sklasyfikowano na podstawie trzech imprez: OZS im. Wacława Wieczorka (kwiecień, Toruń), 59. Lot Południowo-Zachodniej Polski im. Franciszka Żwirki (maj, Kraków) i 65. Samolotowe Mistrzostwa Polski w Lataniu Precyzyjnym (lipiec, Stalowa Wola).

Już w połowie sierpnia będziemy kibicować naszym zawodnikom i Samolotowej Reprezentacji Polski, którzy będą walczyć o medale Mistrzostw Świata w Lataniu Precyzyjnym we Francji.