Czerwcowe sukcesy sportowe

30.06.2022

Czerwiec był miesiącem pełnym imprez w kalendarzu zawodniczym. Nasi koledzy z Aeroklubu Krakowskiego uczestniczyli w kilku imprezach. Gorąco zachęcamy do zapoznania się z rezultatami naszych sportowców.

Miesiąc zaczęliśmy od zmagań modelarskich, na których Robert Tomzik zajął 5 miejsce na Międzynarodowych Zawodach Modeli Akrobacyjnych na Uwięzi, zaliczanych do rankingu Pucharu Świata. Zawody te to memoriał Jozefa Gabrisa, i odbyły się w dniach 4-5 czerwca, w miejscowości Kochanovce na Słowacji. Startowało 21 zawodników.

Szybowcowych emocji dostarczył nam Tomasz Kurowski, który wziął udział w Ogólnopolskich Zawodach Szybowcowych w Lesznie w klasie Club A. Zawody odbyły się w dniach 4-11 czerwca. Niestety warunki atmosferyczne nie pozwoliły na odbycie się wszystkich zaplanowanych konkurencji i rozegrano tylko 4 konkurencje. Tomasz zajął 9 miejsce, a sklasyfikowano 26 zawodników.

Następną emocjonującą imprezą były 30. Międzynarodowe Zawody Szybowcowe Alpe Adria Gliding Cup. Zawody odbyły się w dniach 11-18 czerwca w Austrii, na lotnisku Feldkirchen-Ossiachersee. Rozegrano 6 konkurencji i sklasyfikowano 16 zawodników.

Nasi klubowi koledzy zajęli następujące miejsca:

• 9. Maciej Walasek
  • 10. Paweł Witkowski
  • 14. Wojciech Kubiak

Jerzy Markiewicz zajął 3 miejsce w 41. Ogólnopolskich Zawodach Samolotowych im. Zdzisława Dudzika. Jerzy startował w załodze z Krzysztofem Skrętowiczem z Aeroklubu Częstochowskiego. Zawody odbyły się w Lesznie w dniach 24-25 czerwca. Pozostali koledzy z klubu tuż za podium. Czwarte miejsce przypadło załodze ojciec-syn, Krzysztof Wieczorek i Kamil Wieczorek, i piąte załodze Michał Wieczorek z Marcinem Kwiatoszem z Aer. Warszawskiego. Koledzy dwa dni przed zawodami w Lesznie trenowali na Konsultacjach Kadry Narodowej w Lataniu Rajdowym, w ramach cyklu przygotowań do Rajdowych Mistrzostw Świata, które odbędą się w listopadzie w miejscowości Brits, w RPA.

Na koniec miesiąca świetny rezultat osiągnął Robert Tomzik, który zajął 6 miejsce na Międzynarodowych Zawodach Modeli Akrobacyjnych na Uwięzi w kat. F2B, zaliczanych do rankingu Pucharu Świata w Wierzawicach!! Zawody odbyły się w dniach 24-26 czerwca. Frekwencja dopisała, i uczestniczyło 20stu modelarzy w zawodach!

Gratulujemy i życzymy kolejnych wspaniałych sukcesów!

Wyniki via Organizatorzy zawodów, Zdjęcia via Robert Tomzik i Bolesław Radomski