Egzaminy z j. angielskiego już 16 maja!

27.04.2015

Egzaminy z j. angielskiego już 16 maja!

Miło nam jest poinformować że już 16 maja, Co-Pilot wraz z Aeroklubem Krakowskim po raz kolejny organizuje egzamin z języka angielskiego dla pilotów, wg wymagań ICAO (Level +4)!

Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych. Egzamin zostanie poprzedzony 3-godzinnym treningiem przygotowawczym, w czasie którego będzie można zapoznać się z przebiegiem egzaminu i kryteriami oceny. Przećwiczone zostaną również wybrane elementy zadań egzaminacyjnych. Po zdanym egzaminie każdy otrzyma certyfikat, będący podstawą do wpisu przez ULC uprawnienia do licencji.

co-pilot

Tydzień wcześniej: 9-10 maja, zorganizowany zostanie 10-godzinny kurs przygotowawczy. Zakres szkolenia to:

– skróty i zwroty we frazeologii lotniczej;
– przygotowanie przedlotowe, plan lotu, nawigacja, meteorologia, waga i wyważenie samolotu;
– zezwolenia i instrukcje w locie;
– meldunek pozycyjny jako podstawowa forma wymiany informacji; – sytuacje awaryjne i niecodzienne w locie.

Kurs zostanie przeprowadzony w trakcie dwudniowej sesji, zawierającej łącznie 10 godzin szkolenia (po 5 godzin dziennie). Zajęcia poprowadzi Witold Słaboń, radarowy kontroler ruchu lotniczego „Kraków Zbliżanie”, instruktor na stanowisku pracy, pilot samolotowy zawodowy z uprawnieniami do lotów według wskazań przyrządów oraz do pilotowania samolotów wielosilnikowych, instruktor samolotowy oraz członek AK.

Zgłoszenia prosimy przesyłać na biuro@aeroklubkrakowski.pl

Zapraszamy!