Flying Dragons Team

24.08.2023

Odsłaniamy kolejnych gości, którzy wystąpią podczas Lotniczego Dnia Otwartego Aeroklubu Krakowskiego!

Flying Dragons Team po kilkuletniej przerwie z powrotem pojawią się na niebie nad Pobiednikiem Wielkim.

Flying Dragons Team to polska grupa pokazowa składająca się z 6 pilotów latających na skrzydłach Dudek Paragliders Snake 1.2. Możecie ich spotkać na największych pokazach lotniczych w Polsce oraz poza granicami naszego kraju – latali między innymi w Arabii Saudyjskiej, Szwecji, Słowacji czy Portugalii.

Za dnia „malują” niebo kolorowymi dymami, a nocą jako jedni z niewielu na świecie zachwycają publiczność swoją innowacyjnością, łącząc magię pirotechniki i światła zsynchronizowanego w rytm muzyki. Lubią zaskakiwać nowymi pomysłami, dlatego latają również w formacji z samolotami.

„Dragonsi” od ponad ponad 6-ciu lat pokazują, że na pokazach lotniczych motoparalotnie potrafią stworzyć nieraz dużo większe “show” od zwykłych samolotów. Udowodnili to wygrywając dwie edycje Międzynarodowego Plebiscytu Lotniczego „Cumulusy” w kategorii Pilotaż grupowy. Wierni Polsce współpracują z takimi markami jak Techno-Fly czy IDE-FLY oraz oczywiście Dudek Paragliders.

Swoje pokazy wykonają na motoparalotniach mających:

• Napęd – Techno-Fly Tornado 280 ccm
  • Waga – 25kg pusty, 45kg z paliwem, spadochronem zapasowym, światłami, akumulatorami i pirotechniką
  • Moc – 32 KM
  • Zużycie paliwa – średnio 4 litry na godzinę
  • Zbiornik paliwa – 11 litrów
  • Śmigło – 130cm
  • Skrzydło – Dudek Paragliders Snake 1.2
  • Rozmiar – 18 lub 20 m2
  • Prędkość (TAS) – Minimalna (25 km/h), Trymowa (39km/h), Maksymalna (65km/h)
  • Opadanie bez włączonego silnika – 1.2 m/s
  • Waga skrzydła – 6kg