Jakub Kaczorowski Szybowcowym Mistrzem Polski Juniorów w klasie Standard! Tomasz Kurowski Vice Mistrzem!

31.08.2023

Zakończyły się 51. Szybowcowe Mistrzostwa Polski Juniorów w klasie Standard oraz Kwalifikacyjne Zawody Szybowcowe do SMP w klasie Club A. Zawody rozegrano w dniach od 15 do 27 sierpnia br., w Ostrowie Wielkopolskim na lotnisku Michałków

Juniorzy Aeroklubu Krakowskiego w klasie Standard spisali się rewelacyjnie zdobywając złoty i srebrny medal Mistrzostw Polski !!! Rozegrano pięć konkurencji, i w klasie Standard sklasyfikowano 24 zawodników.

Mistrzem Polski Juniorów został Jakub Kaczorowski (szybowiec LS-8), a Vice Mistrzem Polski Tomasz Kurowski (Jantar Brawo). Warto odnotować, że Jakub wygrał cztery z pięciu konkurencji!!!

W Kwalifikacyjnych Zawodach do SMP w Club A wzięło udział 18 zawodników, i rozegrano cztery konkurencje. Aeroklub Krakowski reprezentował Stanisław Latuszek (Mini Nimbus), który zajął 10 miejsce.

Pełne wyniki tych zawodów można prześledzić pod adresem:

Chcemy też pochwalić się, iż nasi koledzy: Jakub Kaczorowski i Tomasz Kurowski reprezentowali Polskę i Aeroklub Krakowski na 6. Szybowcowych Mistrzostwach Europy Juniorów w Danii. Zawody zostały zorganizowane w dniach 29 lipca – 12 sierpnia w duńskiej miejscowości Arnborg. Pogoda niestety nie rozpieszczała uczestników, i rozegrano tylko cztery konkurencje.

Tomasz Kurowski startował w klasie Standard, w której sklasyfikowano 20 zawodników. Tomek rewelacyjnie otworzył mistrzostwa wygrywając pierwszą konkurencję! Finalnie zakończył zawody na 18 miejscu. Startował szybowcem Discus 2a.

Jakub Kaczorowski natomiast wziął udział w rywalizacji klasy Club, w której sklasyfikowano 36 zawodników. Jakub leciał szybowcem Mini Nimbus i zajął bardzo dobre 9 miejsce!

Pełne wyniki 6. Szybowcowych Mistrzostw Europy Juniorów można prześledzić pod adresem:

Jesteśmy dumni, że mamy wśród nas tak utalentowanych szybowników, którzy osiągają wspaniałe rezultaty! Gratulujemy wspaniałych wyników i życzymy dalszych sukcesów!

Zdjęcia z podium: OSTRÓW GLIDE – International Gliding Competition (Facebook)