Jubileuszowe Nadzwyczajne Walne Zebranie AK – zapraszamy do zobaczenia relacji z wydarzenia!

06.06.2023

Drodzy Klubowicze! W minioną sobotę (03.06) w Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie odbyło się Jubileuszowe Nadzwyczajne Walne Zebranie Aeroklubu Krakowskiego z okazji 95-lecia Klubu

W spotkaniu wzięli udział członkowie AK, zaproszeni goście oraz seniorzy z Krakowskiego Klubu Seniorów Lotnictwa.

Walne Zebranie otworzył Robert Zarański, Prezes AK wygłaszając okolicznościowe przemówienie:

“Wszechświat którego jesteśmy częścią składa się tylko z 17 cząstek elementarnych, a te budują 94 naturalne występujące w przyrodzie pierwiastki. Każdy z nich ma inną wartość, możliwości łączenia się z w cząsteczki i tworzenia rzeczywistości której jesteśmy częścią ale niemal wszystkie powstają z umarłych gwiazd, których koniec daje nowy początek.

Dzisiaj zaczęło się wczoraj a jutro dzieje się dzisiaj. Dlatego my chociaż zbudowani z tych samych elementów, łącząc się, współdziałając ze sobą zmieniamy codziennie rzeczywistość, która jest początkiem nowego jutra.

Dzisiejszy dzień, jest najlepszym tego przykładem, dzisiaj spotykamy się tutaj w tej sali by połączyć przeszłość z dniem dzisiejszym, wyróżnić tych z nas, którzy będąc liderami, inspirowali, motywowali innych do działania, których marzenia, determinacja w działaniu, czasem skromność, pracowitość, bezinteresowność i koleżeńska postawa wyznaczały lub też umożliwiały prace kolejnym, którzy przychodzili po nich w naszym 95-letnim kole historii.

Koleżanki, Koledzy, Szanowni Członkowie Aeroklubu Krakowskiego, Naszego Aeroklubu dziękujemy Wam za Waszą odwagę, pracę i pragnienia, które nie tylko doprowadziły nas do tego dnia, ale są początkiem jutra dla całej Naszej organizacji.”

fot. Mikołaj Kolarczyk

Walne Zebranie wybrało Prezydium w składzie:

• Przewodniczący: Adrian Król.
  • Sekretarz: Michał Samolej.

fot. Renata Karpińska

W skład Komisji Skrutacyjnej zostali powołani: Paweł Bahyrycz, Rafał Głąb, Krystian Kula.

fot. Mikołaj Kolarczyk

Następnie historię 95-lat Aeroklubu Krakowskiego zaprezentował Roman Matyjewicz.
Wkrótce podeślemy link do opracowanej historii.

fot. Mikołaj Kolarczyk

95-lecie Aeroklubu Krakowskiego to doskonały moment żeby opowiedzieć historię pilotów, którzy od ponad 50 lat budują społeczność naszego Klubu.

Wiele rzeczy przez ten czas się zmieniało – zaczynając od przemian społeczno-gospodarczych w Polsce, a kończąc na organizacji latania w aeroklubach.

Jedna kwestia jest niezmienna i łączy wszystkich naszych jubilatów – i jest to miłość do latania. Na liście osób ze stażem ponad 50 lat w Aeroklubie Krakowskim znaleźli się następujący członkowie Aeroklubu Krakowskiego:

• Marian Wieczorek.
  • Edward Popiołek.
  • Krzysztof Lenartowicz.
  • Andrzej Augustynek.
  • Zbigniew Batkiewicz.
  • Ireneusz Biela.
  • Paweł Janisiewicz.

Następnie Walnego Zebranie AK po przedstawieniu pozytywnej rekomendacji przez Kapitułę Tytułów i Odznaczeń AK nadało godność „Honorowego Członka Aeroklubu Krakowskiego” następującym osobom:

Członek Honorowy AK – Janusz Nowak.

fot. Mikołaj Kolarczyk

Członek Honorowy AK – Jacek Turczyński.

fot. Renata Karpińska

Członek Honorowy AK – Dariusz Wcisło.

fot. Dariusz Wesołowski

Odznaczenia odebrały również osoby, które w przeszłości otrzymały godność „Honorowego Członka Aeroklubu Krakowskiego”:

• Edward Popiołek.
  • Krzysztof Lenartowicz.
  • Marian Wieczorek.
  • Krzysztof Wieczorek.
  • Michał Wieczorek.

Kapituła nadała Złotą odznakę „Zasłużony dla Aeroklubu Krakowskiego” następującym osobom:Andrzej Augustynek.

• Zbigniew Batkiewicz.
  • Ireneusz Biela.
  • Dorota Godula.
  • Paweł Janisiewicz.
  • Krzysztof Orsicz-Kopta.
  • Leszek Mańkowski.
  • Piotr Martyna.
  • Roman Matyjewicz.

Gratulujemy wszystkim odznaczonym!

fot. Dariusz Wesołowski

Na końcu wydarzenia odbyło się uroczyste krojenie tortu 95-lat Aeroklubu Krakowskiego.

Już dziś zapraszamy wszystkich na Galę 95-lecia AK, która odbędzie się na jesień. Wkrótce prześlemy szczegóły dotyczące planowanego wydarzenia.

fot. Mikołaj Kolarczyk

Dziękujemy wszystkim osobom zaangażowanym w organizację Jubileuszowego Walnego Zebrania (Dyrekcja, Biuro AK, Dział Gospodarczy),

Romanowi Matyjewiczowi za wygłoszenie historii 95-lat AK, pocztowi sztandarowemu (Karol Paździorko, Tomasz Orzechowski, Michał Rościszewski) oraz fotografom (Dariusz Wesołowski, Renata Karpińska, Mikołaj Kolarczyk).

Z lotniczym pozdrowieniem,
Zarząd Aeroklubu Krakowskiego