Kamil Wieczorek zajął 3 miejsce w Rudnikach!

26.06.2023

W dniach 19-21 czerwca br. w Rudnikach pod Częstochową rozegrały się 18. Ogólnopolskie Zawody Samolotowe im. Wacława Wieczorka

Organizatorem w tym roku był Aeroklub Częstochowski. W zawodach uczestniczyło 20 pilotów i rozegrano 3 konkurencje.

Wygrał Marcin Skalik z Aeroklubu Częstochowskiego!

• 2 miejsce Marcin Chrząszcz – Aeroklub Wrocławski
  • 3 miejsce Kamil Wieczorek – Aeroklub Krakowski

Pozostali z A. Krakowskiego:

• 6. Krzysztof Wieczorek
  • 7. Michał Wieczorek
  • 10. Jerzy Markiewicz

Puchar Przechodni Wacława Wieczorka dla Najlepszego Juniora wywalczył Konrad Partyka – PANS Chełm
Zawody im. Wacława Wieczorka rozgrywane są od 2012 roku i wywodzą się z Toruńskich Zawodów Samolotowych.

Wacław Wieczorek urodził się 25 września 1958 roku w Słomnikach, pochodził z podkrakowskiej miejscowości Widoma. Jest jednym z najbardziej utytułowanych polskich sportowców lotniczych, zdobył 20 medali indywidualnie na Mistrzostwach świata, Europy i Światowych Igrzyskach Lotniczych w sporcie samolotowym. Przeżywszy 53 lata, zmarł nagle 7 października 2011 roku w Grodzisku Mazowieckim.
Wacław Wieczorek był członkiem Aeroklubu Krakowskiego od 1976 roku, aż do śmierci.