Krzysztof i Kamil Wieczorkowie ze srebrnym medalem Rajdowych Mistrzostw Polski

11.09.2022

Zakończyły się 12. Samolotowe Rajdowe Mistrzostwa Polski w Chełmie!

Mistrzami Polski została załoga z Aeroklubu Częstochowskiego – Marcin i Joanna Skalik.

Srebrny medal wywalczyła krakowska załoga – ojciec z synem – Krzysztof i Kamil Wieczorkowie!!! Na ostatnim stopniu podium stanęli Bolesław Radomski (Aeroklub Pomorski) i Dariusz Lechowski (Aeroklub Nowy Targ).

6 miejsce zajął Michał Wieczorek latający z Marcinem Kwiatoszem z Aeroklubu Warszawskiego.

Mistrzostwa rozegrano w zasadzie po dwóch konkurencjach już pierwszego dnia. Niestety trzeciej konkurencji nie udało się rozegrać ze względu na złe warunki atmosferyczne w piątek i sobotę.

Był to ostatni przystanek Rajdowej Kadry Narodowej przed 22. Mistrzostwami Świata w Lataniu Rajdowym, które rozegrane zostaną w listopadzie w Brits, w RPA. Aeroklub Krakowski na tych MŚ będą reprezentować: Krzysztof Wieczorek/Kamil Wieczorek i Michał Wieczorek latający z Marcinem Kwiatoszem z Aeroklubu Warszawskiego.

Gratulujemy!!

fot. Marcin Chrząszcz