Marek Choim z Extrą 330SC (G-IIHL)

28.08.2023

Odsłaniamy gwiazdę wieczoru, która wystąpi podczas naszych pokazów w trakcie Lotniczego Dnia Otwartego Aeroklubu Krakowskiego. Gościem Klubu będzie Marek Choim z Extrą 330SC (G-IIHL)!

Marek jest jednym z nielicznych na świecie, którzy puszczają kolorowe dymy i pirotechnikę na najlepszym na świecie samolocie akrobacyjnym Extra 330SC. Jego przygoda z pokazami lotniczymi rozpoczęła się w 2013 roku w Warszawie.

Zwykle wykonuję trzy różne typy pokazów: nielimitowany pokaz akrobacji freestyle, pokaz dzienny z kolorowym dymem na końcach skrzydeł i pokaz wieczorno-zmierzchowy z elementami pirotechnicznymi.

W 2018 roku miał przyjemność wykonać 30 różnych pokazów w rejonie Bałtyku i w Arabii Saudyjskiej. Największą przyjemność i satysfakcję daje mu latanie w stylu freestyle. Jest członkiem kadry narodowej Polski w Advanced Akrobacji.

Wykona akrobację na samolocie Extra 330SC – jest to jednomiejscowy, dolnopłat oferujący niesamowite osiągi akrobacyjne

Extra 330SC jest jednym z najlepszych samolotów na świecie certyfikowanych na przeciążenia +10/-10G, wyposażona w certyfikowany silnik Lycoming AEIO-580, który został specjalnie zaprojektowany do samolotów akrobacyjnych. Silnik imponuje mocą 315 koni mechanicznych, co przy tej masie samolotu daje ogromne możliwości. Jego maksymalna prędkość nurkowania to 408 km/h, a niesamowicie szybki obrót to 420 stopni na sekundę.

Już dziś zapisz wydarzenie w swoim kalendarzu: https://www.facebook.com/events/266544192779827