Paliwo Jeta-A1 dostępne na Stacji paliw EPKP!

Michał Wieczorek indywidualnym i drużynowym mistrzem świata w lataniu precyzyjnym!

26.08.2022

Michał Wieczorek został indywidualnym i – wraz z Krzysztofem Wieczorkiem (obaj Aeroklub Krakowski) oraz Marcinem Skalikiem (Aeroklub Częstochowski) – drużynowym mistrzem świata w lataniu precyzyjnym. XXV samolotowe MŚ – z udziałem 50 pilotów z 11 państw – odbyły się we francuskiej miejscowości Albi.

Michał Wieczorek został indywidualnym mistrzem świata już po raz czwarty. Poprzednio triumfował w MŚ rajdowo-nawigacyjnych w Troyes (Francja) – w duecie ze swym ojcem Wacławem – oraz w MŚ w lataniu precyzyjnym w 2011 roku w Brits (RPA) i w 2019 roku w Castellon (Hiszpania).

Polacy triumfowali także w klasyfikacji drużynowej. Złote medale przypadły w udziale Michałowi Wieczorkowi, Krzysztofowi Wieczorkowi i Marcinowi Skalikowi (którzy zajęli odpowiednio pierwsze, siódme i dziewiąte miejsce indywidualnie), gdyż to oni (plus dwaj inni zawodnicy) zostali zgłoszeni przez polską ekipę do drużyny. Dlatego niezgłoszeni Marcin Chrząszcz i Kamil Wieczorek – choć uplasowali się odpowiednio na drugiej i piątej pozycji – nie mają na koncie drużynowego (złotego) medalu.

Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!

Źródło: Dziennik Polski