Mistrzostwa Świata w Lataniu Precyzyjnym

22.08.2022

Nasi piloci rozpoczęli właśnie 25. Samolotowe Mistrzostwa Świata w Lataniu Precyzyjnym w Albi, we Francji.

Aeroklub Krakowski reprezentują: Krzysztof Wieczorek, Michał Wieczorek i Kamil Wieczorek. Krzysztof Lenartowicz jest członkiem Jury Mistrzostw.

W składzie reprezentacji Polski znaleźli się również:

• Michał Bartler – Aeroklub Stalowowolski
  • Marek Kachaniak – Aeroklub Rzeszowski
  • Marcin Chrząszcz – Aeroklub Wrocławski
  • Marcin Skalik – Aeroklub Częstochowski
  • Krzysztof Skrętowicz – Aeroklub Częstochowski
  • Sędzią Głównym MŚ jest Andrzej Osowski.

Michał Wieczorek jest obrońcą tytułu Mistrza Świata z 2019 roku (Castellon, Hiszpania). Ze względu na pandemię COVID-19 do 2022 roku nie rozgrywano mistrzostw.
Na starcie stanęło 50 pilotów z 11 państw. Zostanie rozegrana konkurencja lądowań (4 lądowania – normalne, znad bramki, wysokie bez gazu oraz wysokie bez gazu i klap) oraz trzy konkurencje nawigacyjne.

Trzymamy kciuki za naszych pilotów i całą Samolotową Reprezentację Polski!!!!