Paliwo Jeta-A1 dostępne na Stacji paliw EPKP!

Modelarze Sekcji Modelarskiej AK z Centrum Kultury w Niepołomicach

20.01.2020

Od ubiegłego roku szeregi Sekcji Modelarskiej AK powiększyły się o kilkoro nowych członków z dwóch modelarni Centrum Kultury w Niepołomicach,

które działają w Domach Kultury w Zabierzowie Bocheńskim i Woli Batorskiej. Młodzi modelarze w roku 2019 reprezentowali barwy Aeroklubu Krakowskiego m.in. w cyklu zawodów Pucharu Polski konkurencji modeli szybowców halowych F1N oraz w Mistrzostwach Polski Juniorów Młodszych w Gliwicach. Efektem ich występów były dwa trzecie miejsca w rozgrywkach pucharowych w kategorii młodzików: Mateusza Pichóra – w Bochni i Michała Kuchty – w Chrzanowie. Natomiast wicemistrzem Polski Juniorów Młodszych w konkurencji rakiet z taśmą hamującą S6A został Wojtek Dzięciołowski.

Na zakończenie sezonu 2019 rozegrane zostały w kopalni soli w Bochni silnie obsadzone ogólnopolskie zawody modeli szybowców halowych F1N, w których nasi modelarze od kilku lat zajmują najwyższe miejsca na podium. Tym razem nie udało się zwyciężyć, ale występ należy uznać za udany: Michał Kuchta zajął trzecie miejsce w kategorii młodzików, Julka Szkodny – trzecie miejsce w kategorii młodzik-dziewczęta, a Krzysztof Gawłowski – drugie miejsce w kategorii seniorów. Modelarzom gratulujemy i czekamy na sukcesy podczas tegorocznych występów.