Msza Święta za lotników – 10 grudnia!

07.12.2022

Ojciec Dominik Orczykowski, kapelan lotników sportowych, zaprasza na doroczną Mszę Świętą za lotników

Odbędzie się w Święto naszej Patronki – Matki Bożej Loretańskiej, 10 grudnia, czyli w sobotę, o godzinie 12.00 w kościele pw. Zwiastowania Najświętszej Maryi Panny Braci Kapucynów Mniejszych, przy ulicy Loretańskiej w Krakowie.
W imieniu o. Dominika serdecznie zapraszamy!

Tych, którzy nie mogą zjawić się na Mszy Świętej, a chcieliby pomodlić się za lotników i naszą Patronkę Matkę Boską Loretańską, w jej święto. Zachęcamy do odwiedzenia lotniska w Pobiedniku Wielkim i pomodlenia się przy kapliczce Matki Bożej Loretańskiej.

Dla tych, którzy nie wiedzą na naszym lotnisku znajduje się kapliczka, która powstała z okazji 80-lecia Aeroklubu Krakowskiego (w 2008 roku). Jest zlokalizowana przy namiocie firmy Kraksky. Jej fundatorem był śp. Mirosław Dura-ówczesny Prezes AK. Kapliczka była poświęcona przez kard. Stanisława Dziwisza. W tym dniu odbyła się na lotnisku w Pobiedniku Wielkim msza polowa. Następnie odbyły się uroczyste obchody 80-lecia Aeroklubu w krakowskim magistracie.