Nadzwyczajne Walne Zebranie Członków AK | sobota 30.09.2023 r. | Lotnisko Pobiednik Wielki

16.09.2023

Drodzy Klubowicze!

W załączniku przesyłamy zaproszenie na Nadzwyczajne Walne Zebranie Członków Aeroklubu Krakowskiego, na dzień: 30 września 2023 r., godz. 17:30 (pierwszy termin), 18:00 (drugi termin), na terenie Aeroklubu Krakowskiego (hangar samolotowy), Lotnisko Pobiednik Wielki 133, 32-125 Wawrzeńczyce.

Przedmiotem zebrania będzie przedstawienie przez Zarząd warunkowej umowy dzierżawy, która ma zostać zawarta z przyszłym dzierżawcą – Akademią Górniczo Hutniczą im. Stanisława Staszica w Krakowie, na okres przekraczający 10 lat.

Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie oraz Aeroklub Krakowski zawarły w styczniu 2022

roku umowę dotyczącą między innymi prowadzenia wspólnej działalności naukowej oraz dydaktycznej, w tym upowszechniania wiedzy dotyczącej technologii kosmicznych i lotnictwa. Jednym z kluczowych zapisów porozumienia jest współpraca w zakresie planowanej przez AGH inwestycji. Na terenie lotniska Aeroklubu Krakowskiego w Pobiedniku Wielkim planowane jest powstanie laboratorium Akademii – satelitarnej stacji naziemnej.

Odpowiednie dokumenty związane z przeprowadzeniem Nadzwyczajnego Walnego Zebrania Członków, w tym metryczka umowy zostaną rozesłane przed jego terminem.

Zaproszenie na Nadzwyczajne Walne Zebranie Członków Aeroklubu Krakowskiego