Paliwo Jeta-A1 dostępne na Stacji paliw EPKP!

Piloci Aeroklubu Krakowskiego z medalami Mistrzostw Świata!

22.11.2022

Wspaniałym sukcesem zakończyły się 22. Samolotowe Mistrzostwa Świata w Lataniu Rajdowym! Krzysztof i Kamil Wieczorkowie zostali Mistrzami Świata! Michał Wieczorek z Marcinem Kwiatoszem zostali Wicemistrzami Świata! Ponadto, Polacy zostali drużynowymi Mistrzami Świata i zdobyli jeszcze dwa medale w kategorii lądowań!

22. Samolotowe Mistrzostwa Świata w Lataniu Rajdowym rozegrały się w Republice Południowej Afryki w miejscowości Brits, w dniach 13-18 listopada br. Organizatorzy przygotowali 4 konkurencje, i wszystkie z sukcesem rozegrano. Pierwotnie mistrzostwa te miały odbyć się w 2020 roku, jednak pandemia Covid-19 uniemożliwiła organizację imprezy i cykl dwuletni mistrzostw został przerwany. Poprzednie 21. MŚ w Lataniu Rajdowym rozegrano w 2018 roku w słowackiej Dubnicy, i wtedy nasi krakowscy piloci zdobyli złoty medal drużynowy i dwa medale indywidualne (Krzysztof i Kamil Wieczorkowie srebro, Michał i Marcin Wieczorkowie brąz). Presja obrony tytułu była ogromna!

Nasi zawodnicy jednak nas nie zawiedli i świętujemy teraz wspaniałe sukcesy:

Wyniki indywidualne – klasyfikacja generalna (pierwsza 10’tka):

1.     Krzysztof Wieczorek – Kamil Wieczorek 857 pkt (A.Krakowski)

2.     Michał Wieczorek – Marcin Kwiatosz 928 pkt (A.Krakowski/A.Warszawski)

3.     Nigel Hopkins – Mary de Klerk 930 pkt (RPA)

4.     Olivier Riviere – Jerome Jireau 1089 pkt (Francja)

5.     Petr Jonas – Marek Velat 1183 pkt (Czechy)

6.     Janusz Darocha – Zbigniew Chrząszcz 1206 pkt (A.Częstochowski/A.Dolnośląski)

7.     Marek Kachaniak – Łukasz Pawlak 1487 pkt (A.Rzeszowski/A.Warszawski)

8.     Thomas Rajdl – Ondrej Pokorny 1541 pkt (Czechy)

9.     David Cerny – Ivo Lengal 1615 pkt (Czechy)

10. Alexis Fuchs – Jean-Baptiste Trouche 1656 pkt (Francja)

Wyniki drużynowe – klasyfikacja generalna: (dwie najlepsze załogi z danego kraju)

1.     Polska (Krzysztof i Kamil Wieczorkowie, Michał Wieczorek i Marcin Kwiatosz, kierownik reprezentacji Marcin Skalik) – 1785 pkt