Przegląd Kapel Rockowych Juwenalia UEK 2023

04.05.2023

Przegląd Kapel Rockowych Juwenalia UEK 2023 to ogólnopolski, coroczny konkurs, tworzony od 2008 roku, który skierowany jest do młodych zespołów rockowych z ognistym potencjałem

Podczas każdej edycji, spośród setek zgłoszeń, wyłanianych jest pięć najlepszych zespołów, które następnie mają szansę wystąpić na scenie PKR-u i zawalczyć o tytuł najlepszego.

Co roku zapraszane jest jury wydarzenia – mieliśmy już szansę gościć takie osobistości jak Czesław Mozil, Robert Lubera, Adam Mikołajewski czy Artur Malik. Zwieńczeniem PKR-u jest koncert znanej gwiazdy ze świata rock’a.

Tegoroczna edycja odbywa się 9 maja w Klubie Kwadrat, a gwiazdą wydarzenia został zespół VIDEO. Jest to jeden z najpopularniejszych zespołów współczesnej polskiej muzyki rozrywkowej. Istnieje od 2007 roku, ma na swoim koncie 3 albumy: “Video Gra”, “Nie Obchodzi Nas Rock” oraz “Doskonale Wszystko Jedno”. Wspomniane płyty przyniosły liczne przeboje, m.in: “Bella”, “Idę na plażę”, “Soft”, “Papieros”, “Środa czwartek”, „Szminki róż”, “Fantastyczny lot”, “Wszystko Jedno” oraz “Ktoś Nowy”.

Ruszyła także sprzedaż biletów na tegoroczną edycję Przeglądu. Można je kupić internetowo przez stronę Eventim oraz w Klubie Studenckim ZaUEK na terenie Kampusu przy Rakowickiej 27 w Krakowie.

Już 20 kwietnia zostanie ogłoszonych 5 finałowych Kapel, które zagrają na naszej scenie przed koncertem VIDEO!

Partnerem wydarzenia jest Aeroklub Krakowski.