Pożegnaliśmy o. Dominika Orczykowskiego – podziękowania

27.03.2024

W sobotę 23 marca br. odbyło się ostatnie pożegnanie ojca Dominika Orczykowskiego, naszego Przyjaciela – Kapelana Lotników, Prezbitera Zakonu Kapucynów Mniejszych

Uroczystość pogrzebowa odbyła się w Kościele Kapucynów pw. Matki Bożej Częstochowskiej w Krakowie Olszanicy. Następnie odprowadzono ciało o. Dominika na cmentarz w Olszanicy.

W uroczystościach uczestniczył Pan Prezydent Andrzej Duda, który pośmiertnie odznaczył ojca Dominika Orczykowskiego Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski.

Na ostatnie pożegnanie przybyli przyjaciele ojca Dominika, aerokluby oraz stowarzyszenia lotnicze i grupy harcerskie z całej Polski

Szczególne podziękowania kierujemy do Karola Paździorko, Andrzeja Adamka i Michała Moskały, którzy reprezentowali Aeroklub Krakowski czyniąc honory pocztu sztandarowego naszego stowarzyszenia w czasie uroczystości. Dziękujemy!

Podziękowania również za obecność dla naszych członków Aeroklubu oraz przyjaciół związanych z Krakowskim Klubem Seniorów Lotnictwa. Obecni na uroczystości byli: Roman Matyjewicz, Adam Sobieraj, Marian Wieczorek z żoną Wiesławą, Marian Wajda z żoną Ewą, Maria i Edward Popiołkowie, Krystyna i Leszek Mańkowscy, Henryk Serda i Jan Kućma.