Projekt upamiętnienia historii Aeroklubu Krakowskiego w związku z 95-leciem Klubu. Zapraszamy do udziału w zbiórce środków!

28.08.2023

Drodzy Klubowicze! Rozpoczynamy niezwykły projekt – stworzenia izby pamięci Aeroklubu Krakowskiego. Zwracamy się do Was z prośbą o dołożenie cegiełki do tego projektu

Numer dedykowanego konta bankowego AK na cel zbiórki “izba pamięci AK”: 65 1600 1013 1029 2048 3000 0012
Tytuł przelewu: Darowizna

Przez cały okres 95 lat Aeroklubu Krakowskiego dzięki naszym wspaniałym sportowcom dorobiliśmy się wielu cennych pucharów oraz medali. Klub w ciągu kilku dekad zgromadził również pamiątki z różnych okresów historycznych. Dziś chcemy podkreślić ten wyjątkowy dorobek historyczny i stworzyć izbę pamięci Klubu.

Opracowaliśmy projekt upamiętnienia historii Aeroklubu Krakowskiego w związku z 95-leciem Klubu, który obejmie salę wykładową oraz klatkę schodową. Autorem projektu oraz wszystkich wizualizacji jest nasz członek, Mikołaj Kolarczyk. Wspólnie pracowaliśmy nad kierunkiem planowanych zmian. Jednocześnie bardzo dziękujemy Mikołajowi za zaangażowanie i poświęcony czas!

Sala wykładowa jest miejscem, gdzie trafia każdy adept lotnictwa na początku swojej do upragnionej licencji lotniczej. W sposób szczególny chcemy również wyeksponować nasz sztandar.

Stworzone gabloty pozwolą nam na zbieranie wszystkich nagród w jednej lokalizacji. Na jednej ze ścian planujemy powiesić zdjęcia Członków Honorowych Aeroklubu Krakowskiego. Szczególne miejsce będzie również przeznaczone dla Lotu Południowo-Zachodniej Polski im. Franciszka Żwirki.

Zakres prac polegający na remoncie ścian oraz zamówieniu szaf na wymiar jest bardzo kosztowny. Chcemy podejść do tego w sposób kompleksowy.

Bardzo na Was liczymy. Bez Was – Koleżanki i Koledzy – się nie uda!