Przekaż 1% podatku dla Aeroklubu Krakowskiego!

20.02.2015

Przekaż 1% podatku dla Aeroklubu Krakowskiego!

Wspieraj naszych lotników, pomóż im rozwinąć skrzydła!

Wypełnij właściwie swoje zeznanie podatkowe wg poniższych instrukcji, wskazując Aeroklub Krakowski, jako beneficjenta środków. Pamiętaj, że masz prawo do wyboru tylko jednej takiej organizacji.

Jedyne, co musisz zrobić to właściwie wypełnić deklaracją podatkową.

1% krok po kroku

1. W odpowiedniej rubryce Swojego formularza podatkowego podaj numer KRS Aeroklubu Polskiego: 0000122672
    Numery właściwych rubryk mogą różnić się, w zależności od rodzaju formularza jaki wypełniasz.I tak dla:

• PIT-37 – rubryki: 131-135(Deklaracja PIT-37)
    • PIT-36 – rubryki: 308-312 (Deklaracja PIT-36)
    • PIT-36L – rubryki: 94-98 (Deklaracja PIT-36L)
    • PIT-38 – rubryki: 57-61 (Deklaracja PIT-38)
    • PIT-39 – rubryki: 51-55 (Deklaracja PIT-39)
    • PIT-28 – rubryki: 125-129 (Deklaracja PIT -28)
  2. W komórce „Wnioskowana kwota”, wpisz wg podanych w formularzu wskazówek obliczony 1% ze swojego podatku.
  3. W rubryce cel szczegółowy, wpisz Aeroklub Krakowski

Poniżej widok dla zeznania PIT 37

pit37

Urząd Skarbowy, po otrzymaniu deklaracji uzupełnionych wg powyższych wskazówek, do końca lipca 2015 roku przekaże na konto Aeroklubu Polskiego właściwe kwoty, potrącając koszty przelewu.

Szczegółowe dane o wpłatach zostaną przesłane do Biura Aeroklubu Polskiego przez Urząd Skarbowy do końca października 2015 roku.

Biuro Aeroklubu Polskiego, po całkowitym rozliczeniu z Urzędem Skarbowym, co powinno nastąpić w IV kwartale 2015 roku, przekaże Aeroklubowi Krakowskiemu wpłacone kwoty. Będziemy wdzięczni wszystkim darczyńcom za okazaną pomoc.

Pamiętaj, przekazanie 1% nic nie kosztuje.

DZIĘKUJEMY!