Puchar Polski Modeli Akrobacyjnych na uwięzi F2B – Relacja

14.08.2019

Zgodnie z kalendarzem imprez sportowych Sekcji Modelarskiej Aeroklubu Krakowskiego na rok 2019 w dniach 10-11 sierpnia na Lotnisku w Pobiedniku Wielkim odbyły się Zawody Pucharu Polski Modeli Akrobacyjnych na Uwięzi F2B. W zawodach wzięło udział 17 zawodników z kraju i z zagranicy.

Komisję sędziowską stanowili:

– Stefan Kraszewski

– Stefan Gaudyński

– Adam Wetoszka

Funkcje Kierownika Kręgu objął Przewodniczący Sekcji Modelarskiej AK Wojciech Bochaniak.

Zarówno pogoda, jak i humory uczestników dopisywały przez całe dwa dni. Wszystkie loty odbyły się zgodnie z planem i zostały rozegrane w atmosferze zdrowej rywalizacji sportowej. W niedzielne, słoneczne popołudnie zwycięzców uhonorowano pucharami i nagrodami rzeczowymi, a wszystkim uczestnikom rozdano pamiątkowe dyplomy.

Zwycięzcy w grupie Senior:

1. Krystian Borzęcki

2. Paweł Dziuba

3. Jarosław Mięsiak

Zwycięzcy w grupie Junior:

1. Marek Rakowski

2. Mateusz Rakowski

3. Joanna Rakowska

Warto podkreślić, że były to pierwsze tego typu zawody w Krakowie po 20-letniej przerwie.

Serdeczne podziękowania należą się głównym organizatorom, przedstawicielom sekcji modelarskiej Aeroklubu Krakowskiego Danielowi Kubackiemu i Robertowi Tomzikowi za całość przygotowań i organizacji oraz sprawne i profesjonalne przeprowadzenie zawodów.

Podziękowania dla sponsora firmy DAN-ROB Sp. J. oraz dla strefy spadochronowej TANDSNOW za ufundowanie nagrody dla zwycięzcy w postaci vouchera na skok ze spadochronem.

Dziękujemy również sędziom, zawodnikom, osobom towarzyszącym oraz obecnym na zawodach sympatykom modelarstwa.

Impreza ma na stałe zagościć w kalendarzu imprez Aeroklubu Krakowskiego, więc do zobaczenia za rok na EPKP.

Puchar Polski Modeli akrobacyjnych na uwięzi F2B. 10-11.08.2019, Kraków. Pobiednik. Fot. Basia Budniak