Spotkanie z Michałem Wieczorkiem – Mistrzem Świata w Lataniu Precyzyjnym | piątek (21.04.2023) o godz. 18:00, EPKP

21.04.2023

Drodzy Klubowicze! Zapraszamy na spotkanie z Michałem Wieczorkiem organizowane przez Zarząd Sekcji Samolotowej

Spotkanie odbędzie się dziś (piątek 21.04.2023) o godz. 18:00 w Pobiedniku Wielkim w siedzibie Aeroklubu.

W związku ze zbliżającym się 60. Lotem Południowo-Zachodniej Polski im. Franciszka Żwirki, Michał opowie jak przygotować się do zawodów, jak zacząć tą przygodę i czym dokładnie jest Latanie Precyzyjne oraz dlaczego warto uprawiać sporty lotnicze.

Michał jest aktualnym Mistrzem Świata w Lataniu Precyzyjnym (już trzeci raz!), ma na swoim koncie kilkadziesiąt medali mistrzostw świata, Europy i Polski w Lataniu Precyzyjnym i Rajdowym. Michał zaczął przygodę z lataniem w Pobiedniku Wielkim i jest wychowankiem Aeroklubu Krakowskiego.

W 1997 roku wyszkolił się podstawowo na szybowcach pod okiem instruktora Piotra Martyny uzyskując później licencję pilota szybowcowego, a w 1999 wyszkolił się na samolotach pod okiem instruktora Piotra Artymowicza. Na co dzień pracuje jako kapitan Boeinga 737.