UWAGA! W dniach 15-18.09.2021 r. na terenie Lotniska odbywają się Zawody Samolotowe. W dniu 17.09 w godzinach 14-19 odbywa się konkurencja lądowań. Prosimy o kontakt przed przylotem.

Statut Stowarzyszenia Aeroklub Krakowski

24.06.2021

Szanowni Państwo,
Koleżanki Koledzy

Wywiązując się z danego słowa w korespondencji z 16.06.21 przesyłam do Waszej wiedzy propozycję statutu, który jest po ostatecznych konsultacjach.

Konieczność opracowania nowego statutu wynikała przede wszystkim z postanowień Walnego Zgromadzenia, które zobowiązało KRAK do wprowadzenia zmian. Prace nad statutem, po uzgodnieniu z Zarządem, rozpoczęliśmy 6 miesięcy temu. Po wypracowaniu wstępnej wersji zmian, w połowie kwietnia zaprosiliśmy do współpracy wszystkie sekcje i zarzad aeroklubu i kontynuowaliśmy prace do dziś.

W wyniku wielokrotnie konsultowanych i przemyślanych zmian poczynionych z  zainteresowanymi, przedstawiamy ostateczny kształt statutu i jednocześnie poddajemy go Waszej ocenie.

W dużym skrócie najważniejsze zmiany jakie znajdziecie w projekcie statutu:

  • wprowadzenie kapituły orderów i odznaczeń
  • członkowie wspierający oraz członkowie juniorzy – jednoznacznie uregulowanie zasad praw poszczególnych członków
  • zasady współpracy pomiędzy organami stowarzyszenia
  • zabezpieczenie interesów aeroklubu poprzez ustalenie zasad dysponowania finansami bieżącymi oraz aktywami stowarzyszenia (miedzy innymi obowiązek pracy w oparciu o budżet)
  • uporządkowanie struktury samego dokumentu.

Korekta edytorsko-językowa zostanie dokonana po zatwierdzeniu dokumentu.

W nawiązaniu do emaila koleżanki i kolegów z sekcji samolotowej pragniemy poinformować, ze uwagi przedstawione we wspomnianym emailu odnosiły się do już nieaktualnej wersji statutu. Wspólne stanowiska wyjaśniliśmy sobie podczas konstruktywnego spotkania z zarządem sekcji.

Na dzień dzisiejszy nie posiadamy wystarczającej informacji aby przygotować pisemna rekomendacje dotyczącą projektu ‘PAS’.

Komisja Rewizyjna wspiera sam pomysł i projekt utwardzenia pasa. Jesteśmy przekonani ze projekt ten jest potrzebny a wręcz niezbędny dla rozwoju AK. Zdajemy sobie sprawę z trudności i ograniczeń z jakimi spotkali się liderzy projektu. W wyniku tych trudności w chwili obecnej nie mamy ostatecznych wersji dokumentów na podstawie których moglibyśmy dokonać jednoznacznej rekomendacji. Liczymy na to ze ostatnie kilka dni przed walnym zgromadzeniem pozwolą liderom projektu zebrać brakujące dokumenty i sami przedstawia projekt w całości, co pozwoli Komisji Rewizyjnej na zajecie stanowiska.

Komisja wspiera ten projekt i zobowiązuje się do dalszej kontroli szczegółów z nim związanych.

Podsumowując zachęcam wszystkich Stowarzyszonych, którym prawdziwie leży na sercu rozwój naszego Stowarzyszenia do uczestnictwa w najbliższym NWZ w dniu 27.06.2021 w Muzeum Lotnictwa w Krakowie o godzinie 9.00.

Pragnę podziękować wszystkim zaangażowanym w prace nad statutem. Była to bardzo odpowiedzialny a jednocześnie czasochłonny projekt, który wykonywaliśmy jak zwykle PRO BONO (bez wynagrodzenia !).

Z lotniczym pozdrowieniem

Dariusz Wcislo
Przewodniczący KRAK

Pobierz załączony plik – Statut Stowarzyszenia Aeroklub Krakowski

COOKIES Ciasteczka

Niniejsza strona www wykorzystuje pliki cookies (ciasteczka) do rozszerzenia swojej funkcjonalności. Korzystając z witryny wyrażasz zgodę na ich stosowanie na swoim urządzeniu.

Areoklub Krakowski