Wilco – Weekend z Angielskim. Relacja z kolejnej edycji wydarzenia

13.06.2023

Aeroklub Krakowski zorganizował w niedzielę 11.06.2023 r. kolejną edycję Wilco – Weekend z Angielskim

Wydarzenie otworzył Robert Zarański, Prezes Aeroklubu Krakowskiego. W trakcie wystąpienia podziękował patronowi honorowemu Kraków Airport im. Jana Pawła II oraz patronom medialnym – Przeglądowi Lotniczemu obchodzącemu w tym roku jubileusz 30. lecia obecności na rynku wydawniczym, Skrzydlatej Polsce oraz portalowi dlapilota.pl.

fot. Robert Zarański

W wydarzeniu wzięło udział 16 załóg lotniczych z Polski, które miały okazję poćwiczyć angielską korespondencję lotniczą w praktyce, a przy okazji spotkać się w fantastycznej lotniczej atmosferze.

fot. Szczepan Ślusarz

W programie były innymi symulacje według scenariuszy przygotowanych przez kontrolerów ruchu lotniczego Międzynarodowego Portu Lotniczego Kraków Balice, jak również spotkania z ekspertami z FIS Kraków.

Prowadzący:

• Sławomir Balazy – Kierownik zespołu FIS Kraków,
  • Karina Kohut – informator FIS Kraków/Warszawa,
  • Wojciech Zawada – kontroler TWR Kraków,
  • Tomasz Wróbel – kontroler TWR Kraków.

fot. Szczepan Ślusarz

Załogi miały okazję przećwiczyć planowane sytuacje standardowe oraz niestandardowe.

fot. Robert Zarański

fot. Dariusz Wesołowski

Dziękujemy wszystkim osobom zaangażowanym w organizację wydarzenia.

Do zobaczenia na kolejnej edycji imprezy już w przyszłym roku!

Z lotniczym pozdrowieniem,
Zarząd Aeroklubu Krakowskiego