Wiosenne Klubowe Zawody w Celności Lądowania rozegrane!

17.04.2014

Wiosenne Klubowe Zawody w Celności Lądowania rozegrane!

Wiosenna aura już całkowicie rozgościła się na podkrakowskim lotnisku w Pobiedniku Wielkim. Tymczasem w dniu 12 kwietnia, Aeroklub Krakowski postanowił zorganizować symboliczne rozpoczęcie sezonu 2014, połączone z Klubowymi Zawodami w szybowcowej i samolotowej celności lądowania. Całości dowodziła niezastąpiona Dyrektor Sabina Hawryłko, która przygotowała wspaniałą zabawę!

20140412_1246112

Sobotni dzień rozpoczął się tuż po godzinie 9, kiedy na lotnisku zjawili się pierwsi członkowie, aby przygotować wraz z nowopoznanymi instruktorami szybowcowymi – Grzegorzem Gałkiem i Michałem Grzebieniem – sprzęt szybowcowy oraz pole konkursowych lądowań. Liczne grono członków Aeroklubu Krakowskiego, krakowskich lotników oraz ich rodzin stawiło się o godzinie 11 w Pobiedniku.

20140412_125437

Na „starcie” samolotowym zameldowało się 13 zawodników, w tym dwie nasze wspaniałe koleżanki Ania i Kasia. Wszyscy oddali po cztery konkursowe lądowania na samolotach Cessna 152 „Oscar Kilo”, Cessna 150 „Kilo Romeo”, Tecnam Echo, Tulak – replika Austera oraz Fascination. Najlepiej spisała się tym razem Ania Borowiec, która z wynikiem 20 punktów karnych zdeklasowała rywali. Drugie miejsce zajął Marcin Wieczorek, który uzbierał 30 punktów karnych. Na najniższym stopniu podium stanął Leszek Mańkowski, który pokazał jak należy lądować Tulakiem! Warto dodać, że Leszek prezentuje wyrównaną formę, gdyż w Jesiennych Zawodach zajął również 3 miejsce. Nad bezpieczeństwem wykonywania lotów czuwali Mirosław Kosierkiewicz, Rafał Stępniak i nasz nowy szef wyszkolenia Marek Kocemba.

img_0222

Szybownicy stawili się na „kwadracie” w gronie 14 pilotów i bardzo celnie lądowali poczciwym Boćkiem 2762. Wysoki poziom rywalizacji dał nam wszystkim wiele emocji! Najlepiej w kategorii szybowcowej spisał się Jacek Płaszczak z wynikiem 23,2 metra. Na drugiej lokacie znalazł się Wojciech Parda, który był gorszy zaledwie o 0,5 metra. Natomiast trzecie miejsce zajął Bartłomiej Siwek z wynikiem 30,9 metra. Rolę bezpieczników pełnili – Grzegorz Gałek i Michał Grzebień. Sekcja szybowcowa wybrała symboliczne rozpoczęcie sezonu jako idealny momentem, aby podziękować za wspaniałe lata i masę cierpliwości, instruktorowi Jackowi Barskiemu, który zakończył pracę w Aeroklubie Krakowskim. Jacku serdecznie dziękujemy!

img_0216

Podsumowując w telegraficznym skrócie, było świetnie, zabawa fantastyczna, nutka rywalizacji sportowej, pogoda niestety nie pomagała, ale najwytrwalsi zjawili się na lotnisku! Tradycyjnie dzień zakończyliśmy rozdaniem nagród, które ufundował Aeroklub Krakowski. Sabina Hawryłko oficjalnie zakończyła Wiosenne Zawody, a Marek Kocemba – Szef Wyszkolenia podziękował za bezpieczny dzień i życzył wszystkim wielu przyjemności czerpanych z naszej wspólnej pasji w tym sezonie. Na koniec wszyscy udali się na sympatyczny „grill” z nutką „płynnego szczęścia”.

Wszystkim serdecznie dziękujemy za uczestnictwo w symbolicznym rozpoczęciu sezonu. Codziennie zapraszamy Was na loty!

MW, Zespół AeroklubKrakowski.pl