WORLD CUP IN CRACOW 2015

13.05.2015

WORLD CUP IN CRACOW 2015

Międzynarodowe Zawody Modeli Kosmicznych organizowane są przez Aeroklub Krakowski cyklicznie od 2004 roku. Zawody te zaliczane są do Pucharu Świata i Pucharu Polski. Planujemy uczestnictwo około 55 zawodników z ponad 7 krajów. Zawody rozegrane zostaną w 5 konkurencjach: S4-modele rakietoplanów, S6-modele rakiet czasowych z tasmą, S7-makiety rakiet, S8-zdalnie sterowane modele rakietoplanów, S9-modele rakiet czasowych z opadaniem wirowym Podczas konkurencji makiet rakiet, która jest jedną z najbardziej widowiskowych konkurencji, zawodnicy będą budować wierne modele rakiet z silnikami rakietowymi o wysokości dochodzącej do 2 metrów!

Serdecznie zapraszamy wszystkich miłośników modelarstwa oraz lotnictwa do wzięcia udziału w tym wyjątkowym wydarzeniu!

Projekt jest współfinansowany ze środków Gminy Miejskiej Kraków. Patronat medialny objął Dziennik Polski, Lotnicza Polska oraz Radio Kraków.

Warunkiem koniecznym do wzięcia udziału w zawodach jest posiadanie ważnej licencji sportowej na rok 2015!

Opłata startowa: 70 zł zawodnicy krajowi 35 euro zawodnicy zagraniczni
40 zł zawodnicy krajowi – juniorzy 20 euro zawodnicy zagraniczni – juniorzy

Zgłoszenia zawodników prosimy przesyłać na t.kasprzycki@wp.pl do 24 maja.

plakat-world-cup-in-cracow-final