Z życia naszych sekcji specjalnościowych

29.11.2021

W październiku Zarząd Sekcji Samolotowej uruchomił nową stację pogodową z możliwością odczytu danych online:

W planach przekazywanie danych ze stacji na obraz z kamer z naszego lotniska oraz jeszcze kilka innych innowacji. Stacja pogodowa to świetne rozwiązanie dla dwóch naszych sekcji – samolotowej i szybowcowej.

Sekcja Szybowcowa ze swojego budżetu na rok 2021 kupiła nowa przyczepę szybowcową na start.

Nasz Dział Gospodarczy przygotuje w sezonie zimowym do użytkowania (akumulator, radio, antena).

Oprócz lotów szybowcowych dla członków przyczepa wykorzystywana jest również na lotach widokowych dla osób spoza Klubu.