Zakończenie Sezonu Modelarskiego 2019

11.11.2019

W dniu 11.11.2019 r., zgodnie z kalendarzem imprez sportowych Sekcji Modelarskiej Aeroklubu Krakowskiego na rok 2019 na terenie Lotniska w Pobiedniku Wielkim, rozegrano coroczne:

Zawody Zakończenia Sezonu Modelarskiego 2019

Zawody Aeroklubu Krakowskiego w kat. F1N, F1A/M, F3J/M, F1H, S8D dla młodzików, juniorów młodszych i juniorów.

Współorganizatorami imprezy byli: MTSR Sowiniec, MDK Dom Harcerza.

Komisję Sędziowską stanowili:

Sędzia Główny Zawodów: Wojciech Bochniak /Aeroklub Krakowski/

Sekretariat Zawodów: Mateusz Dyba

Sędziowie chronometrażyści: Krzysztof Przybytek, Antoni Opoczka, Paweł Janisiewicz, Michał Filas.

Pogoda nie była zła jak na tą porę roku, było trochę chłodno i wiał lekki wiatr.

Frekwencja była mała, prawdopodobnie przez bardzo złą pogodę w dzień poprzedzający zawody. Przyjechało niewielu zawodników, jednak pojawiło się wiele osób towarzyszących, sympatyków modelarstwa oraz osób pomagających przy organizacji.

Niestety udało się rozegrać jedynie trzy z przewidzianych pięciu konkurencji. Pomimo małej frekwencji zawody uważam za udane, wszyscy świetnie się bawili przy okazji zdrowej rywalizacji sportowej. Frekwencja była słaba, startowało 10 zawodników reprezentujących następujące modelarnie i pracownie modelarskie:

MTSR Sowiniec/MDK DH – 5 zawodników

Aeroklub Krakowski – 4 zawodników

SAUT Leonardo – 1 zawodnik

Wykonano 60 lotów zaliczonych.

Rozegranie zawodów poprzedziła reklama oraz dyżury w pracowniach modelarskich terenowych jak i w Ośrodku modelarskim Aeroklubu Krakowskiego.

Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy, a najlepsi puchary i nagrody rzeczowe ufundowane przez Aeroklub Krakowski i Gminę Miejską Kraków.

Puchary i dyplomy w imieniu organizatorów wręczali: Wojciech Bochniak, Antoni Opoczka, Mateusz Dyba.

Klasa F1N

I miejsce – Krzysztof Synowiec – Aeroklub Krakowski

II miejsce – Jakub Suduł – Aeroklub Krakowski

III miejsce – Aleksander Pawlikowski – Aeroklub Krakowski

Klasa S8D

I miejsce – Mateusz Ptaszek – MTSR Sowiniec / MDK Dom Harcerza

II miejsce – Kacper Krempa – SAUT Leonardo

III miejsce – Adam Koszałka – MTSR Sowiniec / MDK Dom Harcerza

Klasa F3J/M

I miejsce – Maciej Maciejewski – MTSR Sowiniec / MDK Dom Harcerza

II miejsce – Krzysztof Synowiec – Aeroklub Krakowski

III miejsce – Norbert Kądziela – Aeroklub Krakowski

Zawody znajdujące się w kalendarzu imprez AK na rok 2019 rozegrano zgodnie z regulaminem Aeroklubu Polskiego. Informacja o zawodach ukazała się na stronie internetowej AK i na facebooku.

Kierownik Zawodów
Mateusz Dyba