Zakończenie Sezonu Modelarskiego 2019

11.11.2019

W dniu 11.11.2019 r. na terenie Lotniska w Pobiedniku Wielkim, zgodnie z kalendarzem imprez sportowych Sekcji Modelarskiej Aeroklubu Krakowskiego na rok 2019 rozegrano coroczne:
Zawody Zakończenia Sezonu Modelarskiego 2019 oraz Mistrzostwa Aeroklubu Krakowskiego „Młodzi modelarze – Lotnicy na start” 2019 – Zawody Aeroklubu Krakowskiego w kat. F1N, F1A/M, F3J/M, F1H, S6A dla młodzików i juniorów młodszych.

Współorganizatorami imprezy byli: MTSR Sowiniec, MDK Dom Harcerza.

Komisję Sędziowską stanowili:

• Sędzia Główny Zawodów: Wojciech Bochniak (Aeroklub Krakowski)
  • Sekretariat Zawodów: Mateusz Dyba
  • Sędziowie chronometrażyści : Krzysztof Przybytek, Grzegorz Data, Antoni Opoczka,
  • Paweł Janisiewicz, Wojciech Kałoń, Michał Filas.

Zabezpieczenie techniczne, obsługa urządzeń oraz pomoc zawodnikom w wypuszczaniu modeli spoczywały na zawodnikach sekcji modelarskiej MTSR Sowiniec: Michał Filas, Krzysztof Przybytek.

Pogoda zdecydowanie dopisała, było bardzo słonecznie i wiał delikatny wiatr.
Frekwencja była dość duża, przyjechało wielu zawodników, osób towarzyszących, sympatyków modelarstwa oraz osób pomagających przy organizacji.

Wszystkie konkurencje udało się rozegrać zgodnie z planem. Zawody uważam za bardzo udane, wszyscy świetnie się bawili przy okazji zdrowej rywalizacji sportowej. Frekwencja była dobra, startowało 30 zawodników reprezentujących następujące modelarnie i pracownie modelarskie:

• MTSR Sowiniec/MDK Bochnia – 9 zawodników
  • Aeroklub Krakowski/Sadowa – 5 zawodników
  • CEIK Ciekoty – 5 zawodników
  • Aeroklub Krakowski/Zabierzów Bocheński – 4 zawodników
  • Szkoła podstawowa Wierchy – 4 zawodników
  • MTSR Sowiniec/MDK DH – 3 zawodników

Wykonano 149 lotów zaliczonych

Rozegranie zawodów poprzedziła reklama oraz dyżury w pracowniach modelarskich terenowych jak i w Ośrodku modelarskim Aeroklubu Krakowskiego.
Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy, a najlepsi puchary i nagrody rzeczowe ufundowane przez Aeroklub Krakowski i Gminę Miejską Kraków.

Puchary i dyplomy w imieniu organizatorów wręczali: Wojciech Bochniak, Antoni Opoczka, Krzysztof Przybytek, Michał Filas, Mateusz Dyba.

Klasa F1N

• II miejsce – Mikołaj Szewczyk– CEIK Ciekoty
  • III miejsce – Paulina Kmieć – CEIK Ciekoty

Klasa S6A

• I miejsce – Agnieszka Filas – MTSR Sowiniec / MDK Dom Harcerza
  • II miejsce – Michał Kuchta – CEIK Ciekoty
  • III miejsce – Krzysztof Synowiec – Aeroklub Krakowski / Sadowa

Klasa F3J/M

• II miejsce – Krzysztof Synowiec – Aeroklub Krakowski / Sadowa
  • III miejsce – Kamil Kmieć – CEIK Ciekoty

Klasa F1H

• I miejsce – Gabriel Oleksy – MTSR Sowiniec / MDK Bochnia
  • II miejsce – Kamil Kmieć – CEIK Ciekoty
  • III miejsce – Szymon Adamiec – CEIK Ciekoty

Klasa F1A/M

• II miejsce – Jan Konopski – MTSR Sowiniec / MDK Bochnia
  • III miejsce – Kacper Obara – CEIK Ciekoty

Zawody znajdujące się w kalendarzu imprez Aeroklubu Krakowskiego na rok 2019 rozegrano zgodnie z regulaminem Aeroklubu Polskiego.
Informacja o zaplanowanych zawodach ukazała się na stronie internetowej Aeroklubu Krakowskiego oraz na facebooku.

Kierownik Zawodów
Mateusz Dyba